آداب شب زفاف

در مورد شب زفاف و آداب آن مي خواستم بدانم؟

سابقه ارتباط شما با این نهاد گویای این مطلب است که ما مخاطب جوانی هستیم که در پی تطبیق رفتارهای خود با دین، افزایش آگاهیهای دینی و عمل براساس فتوای مرجع تقلید خویش است. به این ارتباط، افتخار می کنیم و خدا را سپاس می گوییم.
شب زفاف، شبی است که اولین آمیزش کامل دختر و پسر (زن و شوهر) انجام می شود که غالبا در شب عروسی اتفاق می افتد. دلایل عرفی و روانشناختی نیز موکول کردن این امر را به شب عروسی تأکید می کنند.
در شب زفاف چون هنوز پرده بکارت دختر پاره نشده است، معمولاً دخترها استرس بالايي دارند و از انجام عمل زناشويي مي ترسند. به همين خاطر در اين شب اصلاً آميزش شديد توصيه نمي شود؛ بلکه مرد بايد باحوصله و صبر بالايي که از خود نشان مي دهد، استرس همسرش را از بين ببرد و با نوازش ها و بازي کردن هاي مکرر همسرش را براي يک آميزش موفق و رضايت بخش آماده کند. با تکنيک هاي خاصي که در جاي خود بيان شده است سعي کند خيلي آرام پرده بکارت را پاره کند تا همسرش خيلي متحمل درد نشود. گاهي اوقات به علت ناشي گري و بي صبري مرد در شب زفاف، زن درد زيادي مي کشد و خاطره بدي از اولين آميزش در ذهنش نقش مي بندد و اين امر در آميزش هاي بعدي تاثير مي گذارد. گاهي اوقات هم موجب مشکلات جسمي و رواني براي زن مي شود. لذا توصيه مي شود در شب زفاف خيلي به حالات روحي همسر توجه شود و او از لحاظ جسماني و رواني به طور کامل آماده شود؛ به همين خاطر معمولاً آميزش شديد مشکل ساز است.

نکته اي در اينجا بايد بر آن تأکيد کرد اين است که در انسان برخلاف ساير جانداران، کيفيت همبستر شدن با همسر و انجام رفتار جنسي غريزي نيست و بلکه آموختني است و بايد روش صحيح آن را ياد گرفت، گرچه اصل وجود غريزه جنسي غريزي و فطري است. به همين دليل يکي از آموزه هاي ضروري براي هر پسر و دختر جوان که تصميم دارند ازدواج کنند اين است که دانستني هاي لازم براي اين کار را ياد بگيرند. اين دانستني ها شامل: مقدمات همبستر شدن، شناخت نيازهاي عاطفي يکديگر در هنگام آميزش و رعايت آن، شناخت راه هاي مختلف همبستر شدن، آگاهي از راه هاي جلوگيري از بارداري، تنظيم خانواده، آگاهي از احکام شرعي آن اعم از زمان و مکان آميزش و مسائل ديگر آن مثل غسل و امثال آن، رعايت بهداشت ظاهري مثل مسواک زدن، خوشبو بودن و امثال آن، آگاهي از نکات بهداشتي آميزش و رعايت آن، آگاهي ضمني از اختلال هاي جنسي که در صورت وقوع، سريعا براي معالجه اقدام کنند و صدها نکته ريز و درشت که بيان آنها در اين نامه مقدرو نيست و براي فراگيري آن لازم است به کتاب هاي مفيدي که در اين زمينه تأليف شده و خدمتتان معرفی خواهد شد، مراجعه کنيد.
دوست گرامی، برای اینکه این شب برای زوجین، علی الخصوص زنان شبی به یاد ماندنی باشد، باید نکاتی را در مورد مکان آمیزش (حجله ) به عنوان مکان پایه گذاری و آغاز زندگی جدید، زمینه سازی برای اعتماد طرفین نسبت به هم، از بین بردن اضطراب و تشویش، ایجاد فضای مهربانی و دوستی همراه با ابراز عشق، علاقه و محبت، در نظر گرفتن شرایطی که طرفین را به اوج لذّت جنسی (ارگاسم ) می رساند، رعایت آداب و احکام و عبادات شب زفاف که در ادامه بدان اشاره خواهد شد، مد نظر قرار داد.
1-اتاق حجله را قبلاً باید از نظر نور، حرارت، تهویه هوا، صدا، بوی عطر و ... مزیّن نمود و انتخاب اتاق، به گونه ای باشد که امکان ورود فردی به صورت سرزده و ناآگاه درآن نباشد و حتی کودکی در آن اتاق ولو در خواب نباشد .
2-در اسلام توصیه شده که عروس خانم وضو بگیرد، سپس آرایش کرده و در حجله منتظر داماد بماند .پسر وارد حجله شود و دختر را نگران نکند، این انتظار خیلی طول نکشد و پسر بلا فاصله وارد حجله شود و با آهنگی زیبا و آهسته به عروس سلام کند و هیچ کلمه ای از تعارفات به دنبال نداشته باشد و نگاهش به دختر باشد . عروس باید نگاه به زمین باشد و به آهستگی به هملان اندازه ای که شوهرش می فهمد، همان کلمه ((سلام )) را پاسخ گوید و خیلی متواضع باشد .
داماد اجازه بخواهد که در کنار عروس خانم بنشیند و دختر هیچ جوابی ندهد و ساکت بماند (سکوت علامت رضایت می باشد )و اینک آغاز زندگی مردانگی و زنانگی با نام خدا شروع می شود.
3- داماد به عروس پیشنهاد کند که دو رکعت نماز مستحبی در اتاق حجله بخوانند . نماز خواندن در حجله:
- نشانه مقدم داشتن بندگی خدا بر بندگی هوای نفس بوده
- نشانه آن است که این عروس و داماد، زرق و برق حجله و تشریفات و تزیینات آراسته را علّت تامه خوشبختی و سعادت نمی دانند .
- نشانه آن است که عروس و داماد می خواهند شیطان را از دخالت در امور زناشویی خود مأیوس سازند .
-چنین عروس ودامادی به یکدیگر اعتماد پیدا می کنند ؛زیرا هر دو به یک سو (خداپرستی )متوجّه شده اند.
-نماز داماد موجب می شود که عروس خانم از اضطراب و تشویشی که دارد، تسکین پیدا کند و شخصی را که در برخورد اوّل گمان می کرده مهاجم و مسلّح است، او را چون فرشته ای متین و مؤدب و مهربان مشاهده می کند و در واقع همان رحمت و شفقت پدر را در نزد پدر دوم خویش (شوهرش ) می بیند.
-عروس و دامادی که لحظه آغازین زندگی را با نام و یاد خدا شروع کرده اند، زندگی و نسل بعد از خود را از هر گونه ناکامی و تلخی و شقاوت بیمه می کنند .
4-نماز را که خواندند، داماد به عروس پیشنهاد استراحت کند و اگر نپذیرفت، یعنی اگر جواب نداد باز در کنارش بنشیند و معاشقه کند و سخنان شیرین و دوست داشتنی از زندگی آینده بگوید و از اینکه خدا دختری دیندار، شایسته و زیبا نصیبش کرده او را حمد و ستایش کند و این حمد را بلند بگوید به نیت آنکه تبلیغی در جهت دین برای دختر باشد که همیشه متوجه باشد که دینداری وی مرغوب شوهرش است .
5-اگر در حین معاشقه پسر از گذشته صحبت می کند، هرگز از رنج ها، قرض ها، گرفتاری ها چیزی نگوید و از عروس چیز هایی نپرسد که که گویا او را محاکمه می کند. با زبانی شیرین و الفاظی زیبا و طیّب به او ابراز عشق و علاقه و محبّت نماید.

لذت جنسی طرفین از همد یگر
اسلام آنقدر به مسأله لذت بردن طرفین از عمل جنسی عنایت داشته که در ضمن احادیثی که از طرف اولیای دین مطرح شده به ظریف ترین مسایل در کسب لذت طرفین همراه با حفظ کرامت انسانی طرفین اشاره شده است . نکته اي که در اينجا لازم است يادآوري کنيم اين است که رسيدن زن و شوهر به اوج لذت جنسي (ارگاسم) يکي از علائم انجام شدن موفقيت آميز آميزش جنسي است. اما با تأسف بايد بگوييم بسياري از همسران به دلايل مختلف که مهمترين آن عدم آگاهي است، از انجام رضايت بخش اين عمل ناتوانند و به همين جهت به مشکلات زيادي اعم از جسمي و رواني مبتلا مي شوند.
نکته دوم اين است که در رسيدن به اوج لذت جنسي، که علامت آن انزال در زن و مرد است، بين زن و مرد تفاوت وجود دارد و معمولاً مرد بسيار زودتر از زن به اين مرحله مي رسد. به همين خاطر بسياري از مردان وقتي به ارگاسم مي رسند دست از کار مي کشند در حالي که هنوز همسرشان به ارگاسم نرسيده است. رها کردن زن دراين حالت باعث مي شود مشکلات جسمي زيادي از جمله ايجاد درد در ناحيه کمر و شکم برايش به وجود آيد. پس لازم است مرد به اين نکته توجه کند و قبل از آميزش، همسرش را با تحريک کردن، آماده اين کار کند.در روايات فراواني اين موضوع مهم بيان شده و تصريح مي کند يکي از آداب همبستر شدن با همسر، ملاعبه يعني تحريک زن از طريق لمس و مالش بدن و در آغوش گرفتن است و حتي در حديثي آمده است مردي که قبل از نزديکي با همسرش ملاعبه کند، مورد نظر و لطف و رحمت ويژه خدا قرار مي گيرد.
یکی از نیاز های اساسی زن، لمس و نوازش کردن است و این کار ممکن است با دست دادن و یا دستان را روی شانه همسر قرار دادن و یا در آغوش گرفتن که بیشترین احساس شادی و نشاط را به او دست می دهد انجام دهند .
وقتی که آرمیدند، عمل معاشقه را مرد به خوبی انجام دهد و مواضع حساس زن از جمله نوک های سینه و انتقال نفس به یکدیگر و ... ملاعبه و عشق بازی قبل از آمیزش با لمس کردن و نوازش کردن می تواند مقدمات اوج لذت را برای همدیگر فراهم کند .

اما آداب شرعي شب زفاف؛ که البته بعضي از اين آداب مخصوص اين شب نيست و هر زمان که زن و شوهر مي خواهند همبستر شوند، بهتر است رعايت کنند:
1. وضو گرفتن قبل از همبستر شدن زن و شوهر؛
2. خواندن دو رکعت نماز و بعد از آن دعا براي خوشبختي يکديگر و دوام و ازدياد عشق و محبت و نيز براي دارا شدن فرزند صالح دعا کنند.
3. شب زفاف شب جمعه باشد.
4. قبل از شروع بسم الله بگويند.
5. بدون رو انداز نزديکي نکنند.
6. طوري بخوابند که کف پا يا سر آنها به طرف قبله نباشد.
7. جاي آرام و خلوت و در شب انجام شود.
8. پس از ورود آنها به اتاق مخصوص (حجله) ابتدا خداي را براي اين که آنها را به يکديگر حلال کرد و اجازه آميزش جنسي به آنها داده شکر کنند، پس داماد پاهاي عروس را با مقداري آب بشويد و آب آن را اطراف خانه و چند قطره هم اطراف اتاق بپاشد که موجب برکت مي شود.
9. هنگام همبستر شدن به عورت يکديگر نگاه نکنند و با يکديگر صحبت نکنند.
10. با شکم پر و مثانه پر نزديکي نکنند.
11. از نزديکي کردن در شب هاي اول، وسط و آخر ماه قمري و نيز شب هاي ماه گرفتگي و طوفان هاي شديد پرهيز کنند.
12. پس از نزديکي فوراً غسل کنند و با حالت جنابت نخوابند.
13. اگر قبل ازغسل تصميم دارند دوباره نزديکي کنند، آلت هاي تناسلي خود را بشويند و وضو بگيرند.
14. در زمان همبستر شدن هيچ کس حتي بچه کوچک مطلع نشود.
15. جماع را وقتى انجام دهند كه زن ميل دارد.
می توانید در موضوع مطرح شده از کتابهای زیر بهره ببرید:
- حليه‏المتقين، علامه مجلسى
- ازدواج مكتب انسان سازى، شهيد دكتر پاك‏نژاد، ج 3
- بهشت خانواده، دكتر مصطفوى
- بهداشت ازدواج از نظر اسلام، دكتر صفدر صانعى
-ازدواج و مسائل جنسى، گروهى از نويسندگان
- مشاوره جنسي و زناشويي، علي اسلامي نسب.
- آيين همسردارى، ابراهيم امينى

دوست خوبم، از اینکه در راه رسیدن به آگاهی های بیشتر، ما را بعنوان همراه خود انتخاب نمودید سپاسگذاریم.

دیدگاه ها

انتشارات کتاب هارو هم بگید لطفا

بد نبود

خوب بود ممنونم

عالی بود

ای ول که ما جوانان راراهنمایی میکنید زیرا به دلیل خجالتی بودن ما جوانان نمیتوانیم از کسی بپرسیم و باعث بروز مشکلاتی که در جامعه بوججود امده میشود

درمورد مسایل زناشویی بیشتر توضیح دهید

ایا می توان فیلم تصویری امیزش در شب زفاف را خریداری کنم

خيلي خوب بود دست شما رد نكند

خلاصه 2
مجموعه ی کامل 50 موردی حجله وزفاف
1- با نام و یاد خدا ، پا درحجله بگذاریدوخدا را شاکرباشید.
2- لحظه ای بنشینید وبا همسرتان آن بگویید که خوشش می آید.
11- دقایقی بنشینید وسریکدیگر را برزانو بگذارید و بادست نوازش موها را شانه کنید.
12- عشق بازی، شوخی وخندیدن روح شما را فرح بخشترخواهد کرد.
13 – خوراکی شیرین وگوارایی دردهان یکدیگر بگذارید.
21- نوازش ابتدا وانتهای محبت است ، ازآن بینهایت استفاده کنید،بي نهايت .
22- بوسیدن معجزه میکند، ازهمه جای بدن ، همه جا بوسه برگیرید.
23- لحظه ای را صرف آرایش کردن همدیگر نمایید.
31 - اگر کمرو یا خجالتی هستید ازآینه کمک بگیرید.
32- قبل از رفتن به رختخواب با کمک هم لباس های همدیگر را در بیاورید مگر دوتکه را .
33- هرلحظه نوازش کنید ، ببوسید و یکدیگر را درآغوش بگیرید.
38 - درآغوش هم روی تخت چند بار بغلتید.
39 – مجازیدسروته روی تخت درازبکشید.
44 - حتما" از همسرتان تشکر کنید . ........../ 50 -حتما" این لوح را برای بازخوانی نگهداری کنید.
50 - باور کنید ،دنیای به این عظمت : ابتدایش آخ است وانتهایش آه !!!!!!!!!!!!.

عالی بود.از وقتی که این مطالب رو خوندم،رابطم با شوهرم خیلی بهتر شده!

0 - سعی کنیداز روزقبل خود را زیاد خسته نکنید .
00 – سعی کنید مراسم( مهمانداری)را زود بپایان ببرید.
000 - باورکنید مرد بازن متفاوت و دوجنس مخالفند. (سلایق ونیازها و ...متفاوت است).
0000- ازفردا زندگی نوی را آغاز می کنید، برای ورود به آن آماده باشید.
1- با نام و یاد خدا ، پا درحجله بگذاریدوخدا را شاکرباشید.
2- لحظه ای بنشینید وبا همسرتان آن بگویید که خوشش می آید.
3- لباس های زیر را جذّاب و زیبا انتخاب نمائید ،(نرم،نازک و رنگارنگ) .
4- از عطر های خوشبو استفاده کنید.
5- آب یا شربت سرد وگوارا آماده داشته باشید.
چون مشکل همه ی بار اولی هاست این مجموعه ی 50 موردی را تقدیم شما نمودم . امید وارم سفیدبخت شوید%. باتشکرمعرف2 .

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
لطفا کد تصویری زیر را وارد نمایید (استفاده از این کد برای جلوگیری از ورود اسپم ها می باشد)
2 + 11 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .