استجابت دعا براي ازدواج دختر

سلام من خيلى دعا ميکنم ولى خدا دعاهاما مستجاب نميکنه يه زمينه گناه هم برام فراهم شده ولى من فقط به خدا پناه بردم ولى چرا خدا صداما نميشنوه هيچ زمينه ازدواج برام پيش نيومده راهنمايى کنيد؟

پرسشگر محترم؛ گرايشات معنوي شما را مي ستاييم و به همين خاطر بايد به خود بباليد و خداوند منان را شاكر باشيد.
ما نيز خوشحاليم كه به چنين افرادي مشورت مي دهيم و مورد اعتماد بندگان پاك خداوند هستيم.
اهميت دادن شما به دعا و مناجات با خداوند با وجود اين مشكل نشانه صبر و استقامت شما است. توفيق دعا نعمتي است كه به هر كس داده نمي شود.
دوست عزيز!
با براهين قاطع عقلي اثبات شده كه خدا رحمان و رحيم مي باشد و محال است بدخواه بنده ي خويش باشد. او كه قبل از خلقت انسان، غذاي او را در سينه ي مادرش قرار مي دهد و مهر او را در دل والدينش مي كارد تا مراقب و مواظب او باشند، چگونه ممكن است بدخواه انسان باشد؟!
آن خدايي كه بهترين بندگان خويش را براي راهنمايي بشر فرستاد و فرشتگان را واداشت كه بر مقام والاي انسان سجده كنند چگونه ممكن است راضي شود كه بنده اش بي جهت سختي بكشد؟!
پس بي شكّ و ترديد، بلاها و سختي هايي كه انسان به آنها دچار مي شود در صورتي كه نتيجه ي عمل زشت خود شخص نباشد، براي به كمال رساندن انسان و از سر رحمت اوست. لذا او تنها كمال بنده ي خود را مي خواهد و كاري را با او انجام مي دهد كه به نفع خود اوست. اگر ثروت و رفاه و سلامتي و ازدواج به نفع كمال حقيقي شخصي باشد، به او ثروت و رفاه و سلامتي مي دهد و شرايط ازدواج او را فراهم مي كند و اگر فقر و بيماري و مشقّت و مجرد بودن به نفع كمال حقيقي شخصي باشد، فقر و بيماري و مشقّت و تجرد را نصيب وي مي كند.
همانگونه كه اگر مادر مهربان غذاي لذيذ را به نفع كودك خود بداند، او را غذاي لذيذ مي دهد و آنگاه كه داروي تلخ را براي او مفيد تشخيص مي دهد، داروي تلخ را در كام كودك دلبند خويش مي ريزد. آنگاه كه پدر مي بيند فرزندش با تشويق خوب درس مي خواند، او را تشويق مي كند و آنگاه كه تشخيص دهد فرزندش با تنبيه دنبال تحصيل مي رود، او را تنبيه مي نمايد؛ و اين هر دو از سر مهرباني و عطوفت و خير خواهي است.
امام صادق (عليه السلام) فرمودند: «إِنَّ لِلَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ عِبَاداً فِي الْأَرْضِ مِنْ خَالِصِ عِبَادِهِ مَا يُنْزِلُ مِنَ السَّمَاءِ تُحْفَةً إِلَى الْأَرْضِ إِلَّا صَرَفَهَا عَنْهُمْ إِلَى غَيْرِهِمْ وَ لَا بَلِيَّةً إِلَّا صَرَفَهَا إِلَيْهِمْ، براي خداي عزّ و جلّ بندگاني در زمين هست از بندگان خالص كه خدا تحفه اي از آسمان نمي فرستد مگر اينكه آن تحفه را از آن بندگان بر مي گرداند به سوي ديگران؛ و بلايي نازل نمي شود مگر اينكه آن را متوجّه اينان مي كند.» (الكافي، ج2، ص253 )
لذا شيفتگان محبّت پروردگار به عمق حوادث نظر كرده، از پشت زلف سياه و آشفته ي بلايا، صورت زيباي يار را ديده مي گويند: «اگر با من نبودش هيچ ميلي، چرا ظرف مرا بشكست ليلي؟»
و جناب حافظ شيرين بيان چه خوش سروده است كه:
به تيغم گر كُشد دستش نگيرم - به تيرم گر زند منّت پذيرم
كمان ابروي ما گو بزن تير - كه پيش دست و بازويت بميرم».

*توجه به نكات زير لازم و ضروري است:
- انسان به هنگام دعا كردن، با قلب و زبان، فقط بايد خدا را بخواند و از خدا طلب برآورده شدن حاجت را داشته باشد. گاه انسان در دعا با زبان، خدا را مي خواند، ولي در قلب چشم اميد به خلق خدا دارد. اين خود مانعي است بر سر راه استجابت دعا.
- در هنگام دعا بايد «مضطر» بود. مضطر همچون كسي است كه در دريا خود را در حال غرق شدن مي بيند و براي خود پناهي جز خدا نمي يابد؛ در اين صورت چگونه خدا را مي خواند؟
- ما بايد به هنگام دعا يقين داشته باشيم كه حق‏تعالى قادر است- اگر اين دعا و خواسته به مصلحت ما باشد و منافات با حكمت الهى و نظام آفرينش و ربوبيت نداشته باشد- حاجت ما را برآورده مى‏نمايد و اگر مصلحت نباشد به بهترين شكلى آنچه كه خير و صلاح ما را در آن مى‏بيند عنايت مى‏فرمايد و تشخيص اينكه دعاي ما به چه علتي در حال حاضر اجابت نشده است، به عهده ي ما نيست. بلكه آن چيزى كه بر عهده ما و كار و وظيفه ما است دعا نمودن و ميل و نيت و قصد و يقين به اجابت آن است؛ مصلحت‏سنجى و محاسبه خير و شر آن بر عهده رب‏العالمين است. مهم اين است كه بدانيم دعا خود عبادت مستقلى است و تنها براى خواستن و برآوردن حوائج نيست. دعا گفت‏وگو با خدا و خواندن حق‏تعالى است كه ممكن است در ضمن آن سؤال و تقاضا و درخواست نيز باشد و يا نباشد.
- ممكن است خداوند براي امتحان بنده، حاجت او را ندهد، يا به تاخير اندازد. اگر در دل، باور كنيم كه همه نقصها از ما است، مشكل حل مي شود. حضرت يونس نبي (عليه السلام) گفت: «اني كنت من الظالمين» سپس دعايش مستجاب شد؛ «فاستجبنا له و نجيناه من الغم و كذلك ننجي المومنين»
- اگر به فرض، صلاح ما در برآورده شدن حاجتمان نباشد، خداوند جبران مي كند. در روايت آمده كه اگر اجابت دعا به صلاح بنده نباشد، گناهي از او برداشته مي شود و يا اگر گناهي نداشته باشد، درجه اي بر درجات او افزوده مي شود. براستي آيا اين، خود اجابت دعا نيست!
پرسشگر گرامي!
داشتن دغدغه ي ازدواج در سنين جواني، كه براي دختران به وجود مي¬آيد، امري طبيعي است و ما نيز شرايط شما را درك مي كنيم؛ اما تأخير افتادن در امر ازدواج، مسأله¬اي است كه در آن عوامل متعددي دخيل هستند كه يكي از مهمترين آن عوامل براي دختران، نبود و يا كمبود خواستگار است.
بعضي از عوامل اين مسأله، از حيطه اختيارات انسان خارجند و برخي ديگر، مربوط به خود فرد و خانواده او مي شود كه طبيعتاً در اين موارد فرد مي¬تواند با تغيير دادن آنها موانع را برطرف نمايد. ما برخي از اين عوامل را كه از اهميت بيشتري برخوردار هستند مطرح مي كنيم.
1-گاهي اوقات موانعي بر سر راه آمدن خواستگاران وجود دارد كه يكي از اين موانع در برخي از موارد خانواده¬ دختر هستند. يعني اگر خانواده دختر به يك ويژگي يا صفت ناپسند اجتماعي، ظاهري، اخلاقي و يا مذهبي در بين فاميل، آشنايان و همسايه¬ها شناخته شوند، در اين صورت طبيعي است كه ديگران تمايلي به ارتباط برقرار كردن با چنين خانواده¬اي نداشته باشند. اين امر نيز بايد مورد توجه خانواده‏ها قرار گرفته و در صورت لزوم تغييرات لازم را در نحوه برخورد و صفات اخلاقى و آداب اجتماعى خود ايجاد نمايند تا زمينه ازدواج دختران آنها فراهم گردد.
2- يكي ديگر از موانع آمدن خواستگاران وجود ويژگي هاي ظاهري، جسماني و اخلاقي ناپسند در خود دختر مي¬باشد. يك ويژگي اخلاقي زشت مثل حسود بودن، مغرور بودن، تندخويي يا ... سبب پا پس كشيدن خواستگاران و سطحي شدن روابط فرد با ديگران خواهد شد. رعايت نكردن آداب اجتماعي در گفتار و رفتار سبب بد جلوه كردن انسان در نظر ديگران مي شود.
همچنين وضعيت ظاهري هر فرد نشانه و ملاكي است براي تشخيص دادن آنچه كه در ذهن و قلب او مي گذرد، بنابراين اگر خانمي با ظاهري شلخته، نامنظم و نامرتب در اجتماعات حاضر شود و يا اينكه شئونات ديني و عرفي را در پوشيدن لباس، آراستگي و آرايش رعايت نكند حتماً برداشت¬هاي نادرستي از او در فكر ديگران شكل خواهد گرفت كه اين مسأله خود مانع بزرگي بر سر راه ازدواج خواهد بود.
3- گاهي اوقات هم موانعي در اين مسأله دخالت دارند كه ما انسانها از درك و برطرف كردن آنها عاجز هستيم. مثل اينكه گاهي اوقات مصلحت انسان در كاري كه آن را مي خواهد و بر آن اصرار دارد نيست، اما او متوجه نيست.
قرآن كريم در اين زمينه كه انسان نمي تواند هميشه صلاح خود را درست تشخيص دهد و گاهي اوقات چيزي را مي خواهد كه به خير و صلاح او نيست و گاهي اوقات چيزي را كه خوب است نمي خواهد، مي فرمايد: «چه بسا شما چيزي را دوست نداريد ولي خير شما در آن است و چه بسا شما چيزي را دوست داريد ولي آن چيز براي شما شر است؛ عسي ان تكرهوا شيئا و هو خير لكم و عسي ان تحبوا شيئا و هو شر لكم» (سوره بقره آيه 216).
در هر حال انسان نسبت به آينده خود ناآگاه است و در اين گونه موارد تنها و بهترين راه، توكل بر خداوند و متوسل شدن به امامان معصوم عليهم السلام و دعا كردن است. چه موانع متعدد و بزرگي كه با دعا كردن و توسل از پيش روي انسان برداشته مي¬شود تا مسير زندگي صاف و هموار ¬گردد.
4- محل زندگي نامناسب نظير محله بدنام و يا جرم¬خيز نيز يكي ديگر از عواملي است كه باعث كم شدن شانس ازدواج يك دختر مي¬تواند قلمداد گردد. شايسته است در چنين مواردي جهت تغيير در سرنوشت دختر هم كه شده خانواده وي دست به هجرت زده و محل زندگي خود را تغيير دهند.
5- ضعف در روابط اجتماعي نظير انزواجويي دختر نيز يكي از اين عوامل هستند. در چنين مواردي پيشنهاد مي¬گردد چنين دختراني با حفظ عفت و رعايت ضوابط اخلاقي و شرعي در مجامع و محافل زنانه نظير روضه¬هاي خانگي، مراسم¬ هيأت¬هاي مذهبي و ... حضور يابند تا زمينه آشنايي مادران نيازمند عروس و يا واسطه¬ها با چنين دختري مهيا گردد.
6- گاهي نيز دختر در محلي زندگي مي¬كند كه همتايي براي ازدواج با وي نيست؛ مثلاً دختر مورد نظر داراي تحصيلات عاليه در حد دكتراست و يا اينكه وضع مالي پدرش بسيار بالاست و... در چنين مواردي يكي از راهكارها، هجرت و نقل مكان كل خانواده به محله و يا شهر بزرگتر و يا ميهمان شدن خود دختر(در صورت نبودن مانع و با رعايت ضوابط اخلاقي و شرعي) در منزل يكي از محارم در شهري بزرگتر است.

چند راهكارعملي براي حل مشكل:
1. درمجالس زنانه با ظاهري آراسته وزيبا حاضرشويد.
2. روابط اجتماعي خود را افزايش دهيد و سعي كنيد دراينگونه روابط با ديگران با گرمي و مهرباني برخورد كنيد.
3. درگفت و گوهاي خود به صورت غيرمستقيم علاقه و ميل خود را براي ازدواج با فرد مومن و متدين ابراز داريد (حتما به صورت غير مستقيم باشد).
4. مهارتهاي زندگي خود را افزايش دهيد. براي اين كار مي توانيد در كلاسهاي خياطي گلدوزي و... شركت كنيد.
5. چنانچه در رفتار و كردار خود نقاط منفي مشاهده مي كنيد سعي كنيد اين نكات را برطرف كنيد.
6. بادقت به بررسي موانع ازدواج خود بپردازيد و از اين موانع ليستي تهيه كنيد؛ سپس با تمام وجود سعي در بر طرف كردن اين موانع داشته باشيد. چنانچه بر طرف كردن اين موانع را از توان خود خارج مي دانيد از افراد آگاه و دلسوز كمك بگيريد.
7. از والدين خود بخواهيد براي بر طرف شدن مشكل شما دعا كنند.

بيان راهكارهاي معنوي حل مشكل:
1. متوسل شدن به امامان معصوم (عليهم السلام) به ويژه حضرت جوادالائمه (عليه السلام). چه موانع متعدد و بزرگي كه با دعا كردن و توسل از پيش روي انسان برداشته مي شود و مسير زندگي انسان صاف و هموار مي گردد. نقل است كه حضرت آيه الله العظمي بهجت (رحمةالله عليه) دراين گونه موارد نماز جعفر طيار (كه در مفاتيح الجنان آمده است) را سفارش مي كردند.
2. از اميرالمؤمنين نقل شده كه هر كس قصد ازدواج داشته باشد دو ركعت نماز گذارد؛ در هر ركعت پس از حمد سوره ياسين بخواند و پس از اتمام نماز حمد و ثناى پروردگار گذارد.
3. دو دعا را نيز زياد بخوانيد در قنوت نماز، بعد از هر نماز، در سجده يا هر وقت ديگر:
الف. «اللهم اغنني بحلالك عن حرامك و بطاعتك عن معصيتك؛ خدايا مرا بي نياز كن با حلالت از حرامت و با فرمانبرداريت از نافرمانيت». برخي از بزرگان توصيه كرده اند اين دعا 114 مرتبه در يك مكان مقدس مانند مسجد يا زيارتگاه خوانده شود.
ب. «ربِّ انّي لِما أنزلتَ اليّ مِن خيرٍ فقيرٌ؛ خدايا! بي ترديد من به خيري كه تو بر من فرو مي فرستي نيازمند و محتاجم».(قصص، آيه 24) قرآن مجيد مي فرمايد كه وقتي موسي گرسنه و تنها و بي سرپناه اين دعا را خواند به لطف خداي عالي حضرت شعيب دختر خود را به سوي او فرستاد و او را به دامادي برگزيد.
4. برخي به حسب تجربه خواندن و مداومت بر تلاوت آيه 21 سوره روم را براي اين منظور كارساز و مفيد مي دانند و آن آيه چنين است: وَ مِنْ آياتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُمْ مِنْ أَنْفُسِكُمْ أَزْواجاً لِتَسْكُنُوا إِلَيْها وَ جَعَلَ بَيْنَكُمْ مَوَدَّةً وَ رَحْمَةً إِنَّ فِي ذلِكَ لَآياتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ (21) و از نشانه‏هاى خداوند اين است كه همسرانى از جنس خود شما براى شما آفريد، تا در كنار آنها آرامش يابيد، و در ميانتان مودت و رحمت قرار داد، در اين نشانه‏هايى است براى گروهى كه تفكر مى‏كنند.
5. دعاي «معراج» و «نادعلي» براي گشايش همه گرفتاري ها مفيد است.
6. امام صادق (عليه السلام) به ابوبصير مي فرمايند: هرگاه خواستي ازدواج كني ابتدا دو ركعت نماز بجا بياور سپس حمد و سپاس خداوند نما و بعد بگو «اللهم أني اُريد أن أتزوّج، اللهم فاقدر لي مِن النساء اعفهن فرجا، و احفظهن لي في نفسها و في مالي، و اوسعهن رزقا و اعظمهن بركه، و اقدر لي منها ولدا طيبا تجعله خلفا صالحا في حياتي و بعد موتي»؛ خداوندا! من مي خواهم ازدواج كنم، خداوندا! براي من پاكدامن ترين زنان را مقرر فرما و كسي كه خويشتن دار از همه نسبت به خود و نگهداري كننده ترين فرد در مالم باشد، كه به واسطه آن نفسم (حالم) و مالم محفوظ بماند، كسي كه فراخ ترين روزي و بيشترين بركت را در زندگي داشته باشد، و از وي براي من فرزندي طيب در نظر بگير كه جانشيني شايسته در حيات و ممات من باشد.
7. دعاى زير در اواخر جلد 103 بحارالانوار كتاب النكاح باب «الدعاء عند التزويج» از اميرالمومنين (عليه السلام) نقل گرديده است. اين حديث ضمن آنكه درخواست از خداست خود بيانگر عالى ترين معيارها در گزينش همسر نيز هست: هر كه قصد ازدواج داشته باشد دو ركعت نماز گذارد در هر ركعت پس از حمد سوره ياسين بخواند پس از اتمام نماز حمد و ثناى پروردگار گذارد و اين دعا را بخواند: «اللهم ارزقنى زوجه صالحه ولودا ودودا غيورا قنوعا ان احسنت شكرت و ان اسئت غفرت و ان ذكرت الله تعالى اعانت و ان نسيت ذكرت و ان خرجت من عندها حفظت و ان دخلت عليها سرت و ان امرتها اطاعتنى و ان اقسمت عليها ابرت قسمى و ان غضبت عليها ارضتنى يا ذالجلال والاكرام هب لى ذلك فانما اسالك ولا اجد الا ما قسمت لى»
مطمئن باشيد اگر به خداوند متعال توكل كنيد و تمام امور زندگى خود را به او واگذار كنيد، خداوند به بهترين وجه و شكل به آن رسيدگى خواهد كرد زيرا او خير و صلاح بندگانش را بهتر از آنها مى‏داند.

راه هاي كنترل شهوت:
«پناه بر خدا»
از خداى بخواهيم كه از زمين خوردن‏ها نگه‏ مان دارد، زيرا« لَوْلا فَضْلُ اللَّهِ عَلَيْكُمْ وَ رَحْمَتُهُ ما زَكى‏ مِنْكُمْ؛ اگر فضل و رحمت الهى بر شما نبود، هرگز احدى از شما پاك نمى‏شد».1
بنده‏ى شهوت ندارد خود خلاص * جز به فضل ايزد و انعام خاص‏
از او عاجزانه بخواهيم ما را بر خاك نگذارد و از افلاك بگذراند؛ مبادا كه گرفتار ذلّت و زمين‏گير شهوت و پاى‏بند بت‏ها شويم. مبادا كه دير شود و از دست‏هاى خدا جدا شويم و در زير پاى شيطان بمانيم، در آن صورت حقير و خوار خواهيم شد، چرا كه «لا تَتَّبِعُوا خُطُواتِ الشَّيْطانِ وَ مَنْ يَتَّبِعْ خُطُواتِ الشَّيْطانِ فَإِنَّهُ يَأْمُرُ بِالْفَحْشاءِ وَ الْمُنْكَرِ؛ از گامهاى شيطان پيروى نكنيد! هر كس پيرو شيطان شود (گمراهش مى‏سازد، زيرا) او به فحشا و منكر فرمان مى‏دهد!».2
حضرت يوسف- عليه اسلام- كه پيامبر خدا بود، در مقابله بر نفس و جاذبه هاي آن به خدا پناه برد «وَ ما أُبَرِّئُ نَفْسي‏ إِنَّ النَّفْسَ لَأَمَّارَةٌ بِالسُّوءِ إِلاَّ ما رَحِمَ رَبِّي؛ من هرگز خودم را تبرئه نمى‏كنم، كه نفس (سركش) بسيار به بديها امر مى‏كند مگر آنچه را پروردگارم رحم كن».3
اگر حال پيامبري چنين است، حال و روز ما مشخص است، كه همواره بايد از خدا استمداد نمود و به ريسمان او چنگ بزنيم تا بتوانيم از ظلمت نجات پيدا كرده و به نور راه يابيم «يُؤْمِنْ بِاللَّهِ فقد استَمْسَكَ بِالْعُرْوَةِ الْوُثْقى‏ لاَ انْفِصامَ لَها وَ اللَّهُ سَميعٌ عَليمٌ؛ به خدا ايمان آورد، به دستگيره محكمى چنگ زده است، كه گسستن براى آن نيست و خداوند، شنوا و داناست».4
عروة الوثقى است اين ترك هوا * بر كشد اين شاخ جان را بر سما
تا برد شاخ سخا اى خوب كيش * مر ترا بالا كشان تا اصل خويش‏
آري كسي كه دست نياز خود را به سوي خدا دراز كند، او صداي بنده ي خود را مي شنود. در اين صورت مگر او بنده اش را در طوفان شهوات رها مي كند!!

«خويشتن داري»
راه نزديك كنترل غريزه ي جنسي ازدواج است. اما براي كساني كه امكانات ازدواج ندارند و يا ازدواج نموده اند، براي هدايت و كنترل خود بايد خويشتن داري كنند «وَ لْيَسْتَعْفِفِ الَّذينَ لا يَجِدُونَ نِكاحاً حَتَّى يُغْنِيَهُمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ؛ و كسانى كه امكانى براى ازدواج نمى‏يابند، بايد پاكدامنى پيشه كنند تا خداوند از فضل خود آنان را بى‏نياز گرداند».5
اگر خويشتن داري و پاكدامني نباشد، حتي افرادي كه ازدواج نموده اند در ورطه ي آلودگي قرار دارند. اين مطلب را بايد خاطر نشان كنيم كه تحمل و خويشتن داري براي رفع نيازها در تمام مراحل زندگي لازم است. در جواني به يك صورت و در سنين مختلف به صورت ديگر.
فرض كنيد، شخصي ياد گرفته كه نيازهاي خود را سريع و به هر صورتي بر طرف كند، اكنون كه داراي فرزند شده است، بچه ها از او طلب ماشين گران قيمت مي كنند، به نظر شما اگر اين مرد كارمند يك بانك باشد چه مقدار احتمال مي دهيد كه براي رفع نياز خود و بچه هايش براي تهيه ي اتومبيل رشوه و يا كارهاي از اين قبيل انجام دهد؟
آري بايد بياموزيم براي رفع نيازهاي خود ظرفيت، خويشتن داري و صبر خود را افزايش دهيم. كساني كه خويشتن داري را در زندگي سرلوحه ي خويش قرار دهند خداوند راه حل هايي را در پيش پاي آنها قرار خواهد داد «وَ مَنْ يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجا؛ و هر كس تقواى الهى پيشه كند، خداوند راه نجاتى براى او فراهم مى‏كند».6

«ياد خدا»
نام و ياد خدا سبب مي گردد، فضاي فكر و ذهن داراي رنگ الهي شود. در اين صورت از كارهاي پست و كوچك انسان دور مي شود، زيرا نام و ياد كسي را در دل و جان دارد كه بزرگ است و وقتي دل انسان ياد بزرگي را بجا مي آورد نمي شود به كار كوچك مشغول شود «إِنَّ الصَّلاةَ تَنْهى‏ عَنِ الْفَحْشاءِ وَ الْمُنْكَرِ وَ لَذِكْرُ اللَّهِ أَكْبَرُ؛ نماز را برپا دار، كه نماز (انسان را) از زشتيها و گناه بازمى‏دارد، و ياد خدا بزرگتر است»7
هر مقدار نماز خود را زيباتر بجا بياوريد شما را از كارهاي زشت بيشتر دور مي كند. امتحان كنيد داروي بي بديلي ست.
ذكر حق پاك است چون پاكى رسيد * رخت بر بندد برون آيد پليد

«راهبردهاي عملي»:
1. افكار جنسي را كه به ذهنتان خطور مي‌كند بلافاصله با ذكر خدا و ياد آسيب‌هاي معنوي گناه از ذهن خود دور سازيد.
2. اوقات فراغت خود را با مطالعه، ورزش، تفريح، ‌زيارت، عبادت و ساير فعاليت‌هاي مثبت پر كنيد.
3. از نگاه كردن به مواضع جنسي و برجستگي‌هاي بدن ديگران پرهيز نماييد.
4. ايمان مذهبي خود را تقويت كنيد و توسل و دعا داشته باشيد.
5. از مشاهده اعمال، رفتار و گفتار زوج هاي جوان خودداري كنيد.
6. از معاشرت و سخن گفتن و نگاه كردن به جنس مخالف، حتي كودكان جذاب و خوش سيما خودداري ورزيد.
7. خوردن غذاهاي محرك و داراي كالري زياد، مانند خرما، پياز، فلفل و غيره را به حداقل برسانيد.

دوست گرامي، علاقه و تصميم شما براي دوري از گناه و نيفتادن در دام شهوات نشانه ايمان و آگاهي شماست؛ در واقع شما شرايط لازم براي پاكي و طهارت و بنده خو ب خدا بودن را دارا هستيد كه همان آگاهي و ايمان است. به همين دليل ادامۀ اين راه براي شما كار سختي نخواهد بود. برايتان آرزوي موفقيتهاي بيشتري داريم.
سالم و سعادتمند باشيد.

*منبع جهت مطالعه ي بيشتر؛
عوامل كنترل غرائز در زندگي انسان، حسين مظاهري، انتشارات مؤسسه نشر و تحقيقات ذكر.
-----------------------------
1 .نور/21.
2 .نور/21.
3 . يوسف/53.
4 . بقره/256.
5 . نور/33.
6 .طلاق/2.
7 . عنكبوت/45

دیدگاه ها

من 16 سالم که بود خواستگار داشتم ولی چون گوشام دراز شده بود عاشق کسی شدم و خواستگارمو رد کردم خلاصه دیگه کسی سراغ مارو نگرفت الان 6 سال از ان موضوع گذشته بماند تو این مدت چی کشیدم چ فشار عصبی سنگینی رو متحمل شدم چقد گریه کردم از تو اینترنت دعا سرچ کردم الان 22 سالمه خرداد امسال(92)خواستگار اومد برام یکسال ازم بزرگتر بود استخاره کردیم بد اومد جواب رد دادم دیگه به میزان خریت من پی ببرید حالا چند ماهه که برگشتم به دوران سیاهم نمیدونم دیگه کسی میاد یا نه؟الان پسرا دنبال دخترای قرتییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی میگردن من تا حالا با کسی دوست نبودم...............................فقط از خدا میخوام به همه ما جفت خوبی بده تا خجالت زده نباشیم

سلام
اونایی که ازدواج نکردن برن تو سایت www.toobak.ir با فیلتر شکن عضو بشن شاید خدا از این طریق یکی رو فرستاد

دخترایی که قیافه میافه میکنین زیاد غصه نخورید سیب سرخ نصیب شغال میشه نمونش من یه دخترخاله دارم اززیبایی همتا نداره واقعا زیبا اونم بدونه آرایش اندام زیبا صورت زیبا واقعا تک ویه چیز بکر وخدادای یعنی بیرون میرفت صدتا خواستگارواسش پیدامیشد ازبس زیبا ونجیب بود اما فکرمیکنی گیر کی افتاد دادنش به یه پسره که سربازبود کارو خونه ی درس حسابیم نداشت تازه تحصیلات درس حسابیم نداشت آقا این دختره رو خرکرد ورش داشت برد تازه شهرخودشون این دختری که خونه باباش ازگل هم نازکتر نمیشنید
یه چیزقو میدونید این دخترخاله ی زیبا روی من خیلی حسود بود به خصوص حسودی من خنگلو خیلی میخورد به نظرم هرکسی به اندازه ی نیتش خدا بهش میده مثلا خواهرخودم بعدازازدواجشم بازم خواستگار واسش میومد فبینید قیافه ی خواهرم خوبه اما نه درحد دخترخالم اون زیبایش واقعا نفس گیر میشه گاهی اوقات وقتی آرایش میکنه منظورمه ها اما خواهرم من بااین وجود خواستگار زیادداشت چون واقعا قلب مهربونی داره وهمیشه دلسوز بوده ازته دلش خلاصه اینکه بهتره نیتامونو خوب کنیم وآب زیر کاه نباشیم مثلا نگیم عروسی کردیم مادرشوهروکل اقوام شوهربه جهنم برن بمیرن برن به درک والا به خدا ازاین خاله زنک بازیا درنیاریم

سلام
من به این نتیجه رسیدم تا خدا نخواد هیچ گشایشی در کار نیست حتی اگه به اندازه آیه های قران ختم قران کنی و هروز به ائمه سر نماز التماس کنی فایده نداره
من 3 تا خواهر بالای 30سال دارم هر روز براشون دعا می کنم اما تا الان نتیجه نگرفتم خودشونم به فالگیر و رمال و دعانویس رو آوردن آخه خداجون دیگه کی میخوای رضایت بدی تو که گفتی شما قصد ازدواج داشته باشید همه شرایط خود به خود جور میشه پس کو؟؟؟؟؟؟دیگه 50 سالگی با یه پیرمرد عروس و داماد دار ازدواج کردن چه فایده ای داره. خواهرای من کی لذت زندگی رو بچشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
خواستگار زياد دارم اما به خاطر شرايط مالي ضعيف خانوادم واخلاق بد بابام نمي گذارم بيان و خواستگارام هميشه فكر ميكنن ادم حداقل با وضع مالي متوسطم البته خودشون اينطور برخورد مي كنند و براي اينكه حفظ آبرو كنم و اخلاق بد بابام را نفهمند جواب رد ميدم خوب ديگه هم بايد رفتار بد بابامو تحمل كنيم و هم...دنياست ديگه چه ميشه كرد

تا آخرش كه جا نزنه باش وايسم و خيلي دوسم داره از دوس داشتنش هرجي بكم كمه،اما خانواده من با اينجور ازدواجاو دوستي مشكل دارنو نميبسندن و اصلا نميدونن ما باهم بوديم و نبايد بفهمن 3بار زنك زدن خونه حتي اجازه ندادن بيان فقط بخاطر فاصله زياد دو خانواده كه هركدوم مال يه استانن از اول دوستي دارم دعا ميكنم خداهرجي زودتر جوابمو بده اما نتيجه اي نديدم اكثرخواستكارمو بخاطرش رد كردم ديكه موندم جكاركنم واسم دعا كنيد يا خانوادو ام راضي بشن يا مور من از دل بشرو برو

سلام دختري هستم 23ساله من زياد خواستكار داشتمو دارم هروقت تصميم به ازدواج كرفتم يه مانع سر راهم افتاده تا اينكه 7ماه بيش ديكه تصميم كرفتم خواستكار اومد حتما فكركنم جواب بدم كه ناكهان بسري وارد زندكيم شد 2ماه از دوستيمون كذشت كه بهم بيشنهاد ازدواج داد،شك داشتم بهش و اين باعث شد همه جوره امتحانش كنم بعد فهميدم نه معتاده نه بيكاره نه بداخلاق كم كم بهش دل بستم و بهش قول دادم تا آخرش تا جايي كه جا ...

سلام من نمیدونم چی بگم دیدم و خوندم ودرک کردم همه حرفاتون رو که چی میگید من الان خودم دانشجوی ارشد هستم و 27 سالم واسم خواستگار میاد و دیگه خبری نیست و حتی خبر نمیدن و این باعث افسردگی من شده و اینکه فکر کنم عیبی دارم از هر لحاظ من اوکی هستم ولی واقعا چرا این طور میشه کسی اگه پیام منو میخون حداقل چیزی بگه من دعاها کردم با تمام قلبم خواستم ولی همیشه خودمو با قسمت گول زدم دوستان عزیزم شماها حداقل چیزی بگید
هفته پیش خواستگار اومد امروز هم 19 شهریور ولی اصلا هیچ خبری نیست من فقط میخام ازدواج سنتی داشته باشم

سلام کاری به شما تنها نداره بعضی دخترها وارد درس ودانشگاه که میشند دیگه فکرشون درسه خواستگار میاد ندیده میگه نه میخام درس بخوانم یعنی تو رنج سنی 19 تا23 ساله بعد ارام ارام خواستگارها میپرند چون هرکه میخاد بیاد خواستگاری تحقیق میکنند وبعد میاند فامیل ودر همسایه میگنند دختره فقط درس میخاد بخوانه وشوهر نمیکنه نمیدونیم چرا دخترها حالا چقدر اطفاری هستند وخواستگار میپره بزام بخاطر حرف مردم وکارهای که خود دختره اول کار کرده یعنی خواستگارهی رده کرده که فامیل ودروهمسایه انتظار برا دختراشون میکشیدند بیاند ولی این دختر ندیده رد میکرد ومیگه میخام درس بخوانم حالا که نزدیک تمام شدن درسش است میگه چرا خواستگار خوب وسنتی نمیاد یک ذره فکرات بکن ببین حرفام دقیقا درست است دخترها قشنگ فکر اخر کار بکنید که بعد به درد چکنم نیفتید این پسرها خوب رد نکنید که بعد با یک پسر معتاد بدون شغل از درد بی شوهری ازدواج کنید وبعد طلاق بگیرید از من گفتن بود .التماس دعا دارم

سلام.
من 18سالمه.در حدي نيستم كه بخوام واسه ازدواج نظر بدم .آدم بايد صبور باشه خدا كه بنده هاشو فراموش نميكنه. من كه تا حالا هر چي از خدا خواستم بهم داده.خدا رو شكر .فقط امسا پزشكي ميخواستم كه قسمت نشد حتما قسمت نبوده وگر نه من كه تلاشمو كردم.ولي بازم ناراحت نيستم بازم تلاشمو ادامه ميدم.
.
.
.
.
براتون آرزوي موفقيت دارم

ای دختر دست رو دلم نذار منم پزشکی میخواستم به خاطر زیست کله پاشدم

من که نامیدم

نا امید نباش عزیزم.
نا امید دشمن خداست.
هروقت به این حس ناامیدی نزدیک شدی یادت باشه که:
تو با خدای خود انداز کار و دل خوش دار

که رحم گر نکند مدعی، خدا بکند

سلام من 19 سالمه.من 4 سال پیش با دیدن دوستام و اینکه چه اتفاقات وحشتناکی دوس پسراشون سرشون دراورد به خدا قول دادم تا اخر عمرم با هیچکی دوس نشم و نذارم ازم سوئ استفاده شه چون همه مشکلاتش ماله دختره تو این جور رابطه ها.خدارو شکر قولم هنوز سرجاشه تو این سالا پیشرفتای خیلی خوبی داشتم مهندسی مکانیک یکی از دانشگاهای خوب رو میخونم.ولی توی این چندسال و مخصوصا این 2 ترمی که دانشگاه بودم خیلللی پیشنهاد داشتم جوری که هرهفته تو دانشگاه من لا اقل یه پیشنهاد داشتم و اکثرا هم ازدواج بوده...اگرچه من چادریم و خیللی مغرور و البته زیبا....
بعضی وقتا دوستام سرزنشم میکنن که چرا پیشنهادای به این خوبی رو رد میکنی.من الان شرایط ازدواجو ندارم هنوز سنم کمه و اگه بخوم یکیشونو انتخاب کنم باید یه مدت باهاش باشم تا بعدا و این خلاف قولم به خداس.میدونم خدا داره امتحانم میکنه ولی دیگه خسته شدم.خیللللی خسته

سلام خانم مهندس یک مهندس نباید هیچ وقت احساس خستگی وبخصوص بدترین چیز یعنی غرور داشته باشد اینو ازمن که یک جوان پسر با تجربه هشتم داشته باش هیچ وقت انسان نباید غرور داشته باشد چون خداوند یک جوری غرورتو میشکند که خودت هم نفهمی که چیطور شد.اگه به نظر من باشد محیط دانشگاه کلا خراب باید ادم خیلی خودش نگه داره چون من جوان پسرم تو دانشگاه دخترها بعضیاشون بهم شماره یا میخاند یک جوری بام دوست بشنددیگه وای به حال شما دخترها که بعضی پسرابیشعور چه جوریند .شما هر چه سنتون بالا تر بره وتو محیط دانشگاه باشید کم کم از ازدواج زده میشد وفقط ذهنتون به درس میره به نظر من شما اگه الان یک فرد خوب و کامل وشناخته شده بخصوص معتاد نباشد حتما تحقیق کنید دارید که شما رو میخادنامزد کنید تا 2و3سال نامزد وعقد باشید بعد ازدواج کنید با یک تیر 2نشان زدید هم یک فرد خوب دارید که باعث نمیشد دیگه باکسی دوست بشید.دوم اینکه تا 3سال دیگه دانشگاه تمام شده بعد عروسی میکند ان شاالله سر کار هم میرید این میشه یک فرد موفق باعاقل.فقط یک چیز به تمام دختر خانم ها من بگم واقعا اول کار که کسی میاد ازدواج تون حول نشید که این مال داره یاقیافه داره یا فلان کسه وغیره...-چون الان بیشتر پسرها معتاد هستند که موادی به اسم شیشه میکشند یعنی حتی پدر ومادر پسره هم نمیفهمند چون نه بو داره نه اولش عوارضی نداره براش و مشکل اعصابی دارند که بعضیاشون تحت کنترل پزشک اند شما میتواند با یک بی تدبیری زندگی خودتون وپدر ومادرتون رو نابود کنیدفقط مواظب باشید.التماس دعا دارم AMIR

بازم سلام من فک کنم اینجا یه چیزی رو ناقص نوشتم من اصلا به خاطر موقعیتم یا قیافم یا هیچ چیز دیگه مغرور نیستم اصلا.
من میدونم عاقبت انسان های مغرور چی میشه.من در واقع از سبک بازیی که بیشتر دخترا واسه پسرا در میارن حالم به هم میخوره.وقتی میبینم یه دختری واسه جلب توجه پسرا چه حقارت هایی رو تحمل میکنه و ارزش انسانی خودشو زیرپا میذاره حالم بهم میخوره.و ترجیح میدم بسیار مغرور خودم رو جلوه بدم که پسرا فکر بیخود نکنن.من در واقع فقط سبک نیستم.ممنون حرفاتون خیلی خوب بود من الان واقعا حوصله ازدواجو ندارم ولی با این شرایط پاک موندم خییلی مشکله بعضی هاشون واقعا خوبن از همه لحاظ ولی من الان نمیتونم حتی نامزد هم بشم.چون اصلا شرایطشو ندارم.تنها دغدغم اینکه پاک بمونم و به قولی که به خدا دادم عمل کنم خدا انشالله که کمکم کنه بتونم همونی باشم که خودش میخواد.
بازم ممنون از حرفاتون

سلام.من خواهری دارم که از من بزرگتر است.وی به خواستگارش علاقه مند شده بود که بنا به دلایلی ازدواج صورت نگرفت خواهرم هر کار میکند به در بسته میخورد در همه ی زمینه ها.او خبر ازدواج خواستگارش را شنید وخودش رو توجیه کرده که چون خواستگار ندارد و خدا هم حاجاتش رو نمیدهد میتواند هر کاری بکند.چندروزی است متوجه شدم که از طریق چت با چند پسر دوست شده و فکر کنم حرف های جنسی هم میزند بهش گفتم متوجه شدم به من گفت حق دخالت ندارم چون از من بزرگتر است.واقعا دارم دیوونه میشم به مادرو پدرم هم نگفتم اگر متوجه بشن مطمئنم مادرم زنده نمیمونه.توروخدا کمکم کنید بگین چی کار کنم تا مثل قبل بشه؟

سلام ببخشید من خلاصه وار یک راه حل بهتون میگم اولا خواهرشما چون بزرگتر است از شما به شما اهمیت نمیده چون به خودش میگه من بزرگتر هستم وادعا غرور میکند وهر ]i شما بهش بگی این راه و نرو اونهم بدتر میکند وچون از خودش وزندگیش نا امید است مجبور است خودشو سرگرم یا باکسی هم درد وصحبت باشد ولی نمیدوند این کار باعث بدتر شدن اوضاع خودش میشه فقط میشه به یک دوست نزدیک فامیلی به خواهرتون که حرفشو بخوانه مثل عمه.خاله درمیان بذارید با خواهرتون صحبت کنه یک وقت فکر نکنه که اگه با خاله بگم عابرمون میرد نه یک وقت اشتباه نکن حتما انجامش بده وبگو چون خواهر شما هنوز میشه ازاین باتلاقی که داره واردش میشه برش گردون فقط با صحبت یک بزرگتر یا یک دوست که مسلط باشد به خواهرتون شما هم یکاری کنید باخواهرتون دوست بشید یعنی جای خالی اون فردی که خواهرتون باهاش هم صحبت شده رو بگیرید خواهر شما از لحاظ روحی خراب است زود کمکش کنید التماس دعا دارم AMIR

سلام دوست عزیز
چه اتفاق وحشتناکی.متاسفانه اگه همین جور پیش بره علاوه بر بی ابرویی خودش و خونوادش ممکنه بلاهای وحشتناکی سرش بیاد شما باهاش صحبت کنید بگین خدا بنده هاشو دوس داره و اگه به اون اقا نرسیده اخر دنیا نیست و شاید خدا فرد خیللی بهتری رو براش در نظر گرفته باشه...شما میتونین سوالتون رو همین جا تو سایت بزنین مشاورینی که توی سایت هستن راهای خیللی خوبی رو ارائه میدن.ایشالله مشکلتون حل شه

باخدا باش و پادشاهی کن &&&&&&&&&&&هرکه مقصود خود از غیر خدا می طلبد / اوگدایست که حاجت زگدا می طلبد / زهر است عطایی خلق هر چند که دواباشد / حاجت زکه می خواهی انجا که خدا باشد&&& واقعا اگه تمام شما جوانان چه دختر وپسر خدا رو به خود احساس کنید کامل یعنی بدونید یه کسی هست بالا سرمان که دارد کارها و اعمال ما رو میبیند وما رو راهنمایی میکند و فقط میخاد ببیند که کدوم بندهاش هست که اون احساس میکنند واقعا وکمکش کند اگه تمام جوانان باخدا باشیم هیچ ترس و واحمه برا ازدواج نداریم -واقعا حق به بعضی جوانان میدم ازدواج کردن خیلی سخت شده و خیلی توقعها بالات رفت اما از من گفتن بود با خدا باشید وپادشاهی کنید التماس دعا امیر

من 26سالمه
خدا را شکر از نظر جسمی و روحی سلامتم
ظاهرمم الحمدلله اکثرن میگن خوبه
کارو شغل مناسیم دارم تحصیلاتمم باز خدا را شکر خوبه!
به شدتم علاقه به ازدواج دارم طوری که دوستام که علاقه ای به ازدواج نداشنت را دوماد کردم اما متاسفانه خودم هنوز نتونستم همسرمو از خانم فاطمه زهرا هدیه بگیرم
تو این مدت در اترفشارایی که روم بود اشتباهایم کردم اما خدا دوسم داره برا همین باز نجاتم داده
از امشب میخوام 40شب نماز بخونم شمام بیاید بخونیمو برا هم دعا کنیم:)
دو رکعت نماز بعد از حمد سوره یاسین
بیاید مراقب خوبیهای هم باشیم
التماس دعا برادرتون علی:)

سلام من یه دخترم۲۳سالمه.ازلحاظ خانوادگی و اجتماعی خوبیم.وضع مالیمون هم بد نیست.بابام حاضره بهترین جهاز روبده.قیافه ی خودمم خوبه.چادریم اماباآرایش میرم بیرون وشیک میگردم.چون دلم نمیخواد جلوی یه مشت دختر بی بندو بار که همین دختراباعث توقعات بیجای پسرا مثل رابطه نامشروع شدن،کم بیارم.نه اینکه بخوام ابروی چادری هار ببرم.نه.من فقط ازبس دیدم هرکی عوضی تر و کثیف تر بوده شوهر پولدارترو خوشگلتر وهمه چی تموم گیرشون اومده خسته شدم.میدونین چرا؟چون پسرای الان فکرمیکنن هرکی چادرسرش میکنه یا از ترس باباشه،یاجزهٔ چادری های خرابه.یافکر میکنن اومله. به من این قضیه اثبات شده.چون دختر خاله‌های من قبلا چادری بودن اما حالا خیلی بدحجاب شدن وتادیروقت بیرون میمونن اما خواستگارای پولدار دار
تواما من توی گرماو سرما توی تاکسی واتوبوس ومترو باهزارتا وسیله چادرم هم سرم هست ولی هیچکی از من خوشش نمیاد.نه ت دانشگاه نه توی محل.حتی فامیلامون هم از حسودی سه من خواستگارنمیفرستن.دی ندارم.من هیچ عیب وایرادی ندارم.کلی دعاخوندم.سه چهاردفعه دوره ی چهل روزسوره ی حشر روخوندم.نمازشب خوندم.به امام ها ومعصومین توسل کردم.اما هیچ خواستگاری واسه من نمیاد.همرکی دیگه جای من که تک دختر وفرزندارشدخونه هستم بود تاالان یه عالمه خواستگار داشت اما من ندارم.وفقط بایدبشینم پز دادن دخترخاله‌هامودرموردخواستگارای جنتلمنشونوبشنومو افسردگی بگیرم.بخدادیگه نمیدونم بایدچیکارکنم.تنهاامیدهمیشه خدابوده و هست وخواهد بود.ازدواج سنت پیغمبره حلاله.حالامن نمیدونم چراواسه رسیدن به حلال خدا و سنت پیغمبر اینهمه باید غصه بخوریم اخرسرهم بااونی که میخوایم نمیتونیم ازدواج کنیم.چون همیشه دختراانتخاب میشن امانمیتونن مثه پسرا،همسرشونوخودشون انتخاب کنن وهروقت هرجا که دوست داشتن برن خواستگاری یکی دیگه.
ای خدااااااااااا،چرا ماروبه حلال خودت نمیرسونییییییییی؟

دختر خوب 23 سال که دیر نیست من 30 سالمه ولی هنوز ازدواج نکردم اما معتقدم بی اذن خدا برگی از درخت نمی افته نوکل کن به خدا.

خدا قربونش برم راه و چاه رو نشون آدم داده من که 10 تا خواستگار علی داشتم همه رو با غرور و خودخواهی جواب کردم هیچ کس باور نمیکنه حتی خودم الان همه اونها ازدوا کردن و من 32 ساله شدم هنوز مجرد بارها میگم اش اصلا خواستگار نداشتم اونجوری دردم یکی بود الان چی هروقت یکیشون رو میبینم با زن و بچه اش دلم میخواد زمین باز بشه من مایه ننگ رو با خودش ببره ولی افسوس خدا نگهم میداره که زجر بکشم و اطرافیان رو زجر بدم دیگه خسته شدم خسته همه دخترای 18 ساله 20 ساله به اولین خواستگاری که اومد جواب بدین اگه خانواده تاییدش کردن تا مثل من نشین و خودتون رو تو چاه نیندازین

سلام دختر خانم 23 ساله نوشته ها ودرد دلت رو خواندم یعنی از شما تنها نه از همه ومیخوانم یک جایی نوشته بودی که دخترها انتخاب میشند ودخترها حق ندارن خواستگاری پسرها برند اشتباه میکنی تا حالا من 4 تا دختر خانم خانواده دار یا پدر یا مادر از من برا دخترشون خواستگاری کرده انداشکال ندار وهیچ عیبی نیست شما خواستگاری کنی ازپسرها که شما دوست دارید.قدیمیها حرفهای خوبی زدند به قول اونها سنگ مفت وگنجشک هم مفت .به نظر من که هیچ اشکالی ندارد-التماس دعا AMIR

من 20 سالمه خداروشکر هیچی کم ندارم من دانشجوام همیشه توجه دخترا هم به منه چه برسه به پسرا...ولی واقعا این پسرا هم فقط به قیافه توجه میکن.چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا منی که قیافه بهتری دارم خیلی بیشتر بهم پیشنهاد بده نسبت به دوستم که خیللی با ایمان تر ولی ...
البته من با کسی که منو به خاطر زیباییم بخواد حتی نگاشم نمیکنم ولی همیشه برام جای سواله چرا پسرا اینجورین؟

سلام کلا ذات انسانیت ادم ها این است که به چیزهای خوشکل وزیبا توجه میکنند.به نظر من که خودم یک جوان پسر 23 ساله هستم ادم اگه میخاد با کسی زندگی کند تا جایی که میشه باید طرفش یک خصوصیت خوشکلی داشته باشد اخه ادو اینقدر دردسر میبیند برا ازدواج بعد سزاوار نیست یک زن بدقیافه بگیرد.حالا خوشکل تمام نه خوشکل تمام گل بی عیب فقط خداست.التماس دعا دارم

اقای امیر با نظرتون موافقم ولی به نظر من همه چی خوشگلی نیست که..
زیبا بودن یکی از موارده چیزای مهمتری هم هست مثل اخلاق.انسانیت و...
مثلا کسایی میان به من پیشنهاد میدن که برای بار اولشونه منو میبینن و هیچی در مورد اخلاق و...من نمیدونن چرا اینقد زود تصمیم میگیرن که بهم پیشنهاد بدن.تازه اکثرشونم تحصیل کردن ولی ...!!!!!
به هر حال بهتره یکم جدی تر فکر کنن اینجوری خیلی بهتره.

سلام این حرف شما درست وصحیح است من بعد همه این حرفا گفتم باید دختر باید خوشکل باشد.یعنی اخلاق وحجاب وبا خدا اصل ونسب داشته باشد من 23 سالمه و2 سال به فکر ازدواج افتادم یعنی دنبال دختر با این شرایط ام اما نیست که نیست چون هر کسی با کسی است همه با هم دوست ورفیق اند اگه شماهم دانشجو باشید یا بوده باشید میفهمید چه خبره خدایا تمام جوانان بداخلاق وخوش اخلاق رو وسیلهشون رو بساز برای ازدواج .التماس دعا AMIR

اره درسته.به نظرمن دختر باید از لحاظ قیافه از شوهرش سر باشه چون در غیر این صورت به احتمال زیاد شوهرش بعد یه مدت .....
وضع دانشگاه که افتضاحه.خدا خودش به هممون کمک کنه پاک بمونیم.ایشالله تموم جوونای این سایت وشما به فرد دلخواهتون برسین.

من نمیگم دیگه خسته شدم.دیگه کارم از خستگی گذشته.فقط تعجب میکنم.تعجب!!!
آخه مگه میشه از خواستگارهای یه دختر هیچ کدومشون از دختره خوششون نیاد!!!
من خودمم موندم که مگه من چه عیبی دارم.حداقل یکی نیست که بهم بگه تا بخوام اصلاحش کنم!!!!
تازه امروز مامانم از یکی از فامیلامون که من از پسرشون خوشم میاد پرسید چرا پسرتون ازدواج نمیکنه؟اونم گفت هنوز دختر مورد علاقشو انتخاب نکرده.(به صورت غیر مستقیم داشت میگفت که یعنی دختر شما رو هم انتخاب نکرده).
آخه چراااااااااااااااااااااااااا

اصلا ناراحت نباش عزیزم منم وضعیتی مشابه شما دارم گرچه واقعا از این حالم خیلی ناراحت بودم ولی الان فقط بهت بگم تمام اون آدمالیاقت نداشتن و ندارن

این دعا رو میگم به این صورت بخونید بختتون باز میشه
دعای جوشن کبیرو 40 روز بدون اینکه بین آن سخنی بگویید بخوانید بعد از 40 روز حاجتروا میشوید

التماس دعا

سلام به تمام جوانان لطفا وخواهشا مطالب را به فارسی بنویسید.میدونم انگلیسی کلاس دارد اما خواهشا اینجا کلاس نذارید فارسی بنویسید تا تمام مطلب شما را بتواند بخوانند.با تشکر امیر

سلام من يك دل شكسته ام كه مي خوام مطالبم درج بشه
من وقتي بچه بودم پدرم فوت كرده و الان با مادرم زندگي مي كنيم و خيلي هم قصد ازدواج دارم و خيلي دعا كردم اما اصلا خاستگار خوب ندارم يا معتادن يا شراب خورن و يا..خيلي دلم گرفته سال پيش مشهد رفتيم و من خيلي دعا كردم خيلي و تو دلم هم احساس اجابت دعا كردم اما دعام مستجاب نشد و اين طوري شد كه دلم از امام رضا (ع) و همه شكست.من موندم اين همه پسر خوب هست چرا يكي اش منو نميگيرن چرا ازمن خوششون نمياد ويا اينكه اخلاق اجتماعي و خانداري ام خوبه اما كسي منو نمي شناسه و يا مي شناسه حسودي ميكنه و يا به هر دليلي معرفي نمي كنه خسته شدم اونقدر دعا كردم زبونم مو درآورد خواهشا برام دعا كنيد خيلي دوست دارم ازدواج كنم اما خدا قسمت نكرده تا حالا خيلي از همه جا دلشكسته ونا اميدم.

با سلام دوست دارم

در سن 22 سالگی ازدواج کردم با پسری که هیچ چیز نداشت اما فکر کردم انسانیت داره و آدم سالمی است اما معتاد و زن باره بود. نمی دونستم. وقتی فهمیدم اول تلاش کردم،هر کاری لازم بود کردم تا 4 سال. اما نتیجه نداد سپس جنگیدم، کتک خوردم و تحقیر شدم. این هم 3سال طول کشید. در سن 28 سالگی تصمیم به طلاق گرفتم. طلاقم نمی داد. مهریه اجرا گذاشتم اما قاضی با گفته ی او که بی کار است مهریه ام را ضایع کرد به هر دو ماه یک ربع سکه.(آخه کی باور می کنه یک مهندس عمران با سابقه که فوق لیسانس تحصیل کرده و نمونه قراردادش همراه با رزومه کاریشو خودم ضمیمه پرونده کردم، بی کاره؟!... قاضی) نمی توانم طلاق بگیرم. از خرداد 90 تا حالا منتظر طلاق هستم.می شود 2سال. ببینید چند سال از داشتن زندگی آرام و بی دردسر محروم هستم؟ 9سال. الان در سن 31 سالگی تمنای عشق و ازدواج را دارم. در آتش درونم می سوزم.زیبا هستم، تحصیلات، اشتغال و کمالاتی دارم طوری که تقریباً هرجایی می روم خواستگار پیدا می شود. می خواهم ازدواج کنم و بچه دار شوم از مردی که سالم باشد،نمی توانم چون مثلاً متأهلم. تازه اگر طلاق بگیرم باز هم مطلقه خواهم بود، خواستگاران من همه تصور می کنند هرگز ازدواج نکرده ام. می دانم باید به خدا توکل کنم. اما گله دارم از کسانی که مشکلات این نامرد را می دانستند اما نشستند و ازدواجم را تماشا کردند.گله دارم از نامردی که با زندگیم قمار کرد. گله دارم از سیستم قضایی کشور که نه اعتیاد قابل اثباته نه شکسته شدن دستم نه حتی تنها اهرمی که داشتم، مهریه. تنها چیزی که دارم خداست... . به خودش پناه می برم و در این روز های عزیز از خودش می خواهم که اجازه ندهد ظالم به مظلوم ظلم کند. خدایا هر کسی که به ظالم به هر نحوی کمک کنه از خودت دور کن... .خدایا یکی از نعماتت ازدواج با عشقه اینو از هیچ کس دریغ نکن...

سلام به همه دوستان منم ی دختر 28 ساله که هنوز ازدواج نکردم واقعیتش میدونید چی جدید اقایون روش ازدواج عوض کردن این موضوع رو مطرح میکنن که قبلش باید دوستبشیم تا به اشنای دو طرفه برسیم جالب اینجاس اولش همه چی خوبه محترمانه صحبت میکنن واعلام میکنن که قصدشون دوستی نیست فقط برای اشنای قبل ازدواج با شما رابطه دارم بعد ی مدت جبهه عوض میشه ی سوال های خارج از شان ی انسان مسلمون می پرسن که من ترجیح میدم تا آخر عمرم ازدواج نکنم ولی ج واب این سوالهای مزخرف خارج از شرع ج ندم . واقعا مگه ازدواج سنتی چه ایرادی داره که الان جوونها رو آوردن به این سبک ازدواجهاچرا قبلا این همه اختلاف وجود نداشت ولی الان اکثر ازدواجها ختم به طلاق میشه چه دلیلی داره؟پس تنها کسی که میتونه تو زمینه ازدواج به همه کسای که دونبال ی زندگی سالم وپاک میگردن کمک کنه خود خداس فقط همین .با ارزوی موفقیت وسعادت وخوشبختی برای همه دوستای گلم

slm shiva hastam 17 sale
man chand vagtiye bish az andaze moshtage ezdevaj kardanam o nemidonam ta hala baram khastegar umade yana chon mamanam behem nemige o az ham sen o salham kheyli ha ezdevaj kardan beyne una ehsasa mikonam ye chizi kam daram baram doa kondid shab gadre khoda daste khali bar nemigardone hich kas ro doseton daram eltemase doaa

متاسفم برای خیلی از خانوما که فقط دنبال پول هستن.قبل ازدواج میگن ما هیچی نمی خواهیم،اما موقع ازدواج ارزوی های دور و درازشون یادشون میاد و هیچم به مرام و اخلاق ایمان و دین پسر توجه نمی کنند.یاد یک جمله زیبا از یک خانوم متدین افتادم که میگفت :"اگه اخلاق و دین باشه ،هم زیبایی هست و هم ثروت".تو رو خدا خانوما به این جمله فکر کنید و کم سر به سر این پسر های در شرف ازدواج بگذارید.خیلی از پولدارا خوشبخت نیستند و خیلی از ندارها و متوسط ها خوشبخت.یا علی

متاسفم برای یعضی از خانواده های به ظاهر مذهبی که بد بختا همیشه دم از ایمان میزنن و کو عمل.موقعی که خواستگار میاد برا دخترشون ،فقط میبینن ببینن پول داره یا نه.خاک بر سر همشون بد بختا، هی جا نماز اب میکشن،ای معاویه صفت ها ، برید ببینیت ،مهریه بانوی دو عالم حضرت فاطمه ی زهرا چقدر بوده؟با چه وضعیت مالی ازدواج کرده بعد دم از دین و ایمان بزنید.البته جسارت نشه گفتم بعضی اونم فقط به ظاهر مذهبی هاش.یا علی

سلام دوستان
به نظر من اینکه تو این زمونه ازدواج کردن خیلی سخت شده و همسر مناسب و شایسته و با ایمان کم پیدا میشه بیشترش بر می گرده به گناهانی که انجام می دیم. به نظر من این بلا ست.واالا چرا خدا بهترین نعمتش رو که همسر خوب هست بخواد از بنده هاش محروم کنه؟؟؟؟
اونایی که دل پاکی دارن و معتقد و با ایمان هستن اگه به ائمه متوسل بشن صد در صد جواب می گیرن مخصوصا امام رضا رو اگه به مادرش حضرت زهرا وعمه ش حضرت زینب و پسرش حضرت جواد قسمش بدی مطمئن باش دست خالی بر نمی گردونه.
من خودم دو بار به این طریق متوسل شدم تو یکی همون روز حاجتمو گرفتم تو یکی دیگه ش هم فردای اون روز.باور کنین ائمه خیلیییییییی مهربونن این مائیم که ازشون دوری می کنیم با گناهانمون.

من 32 سالمه هستم از همسرسابقم به دلايلي جدا شدم . خب ادم متديني هستم مقيدم به امور ديني با غيرتم حلال خورم حق كسيو هم نخوردم. يه واسطه دختري رو به ما معرفي كرد كه اونم مثل من جدا شده بود مذهبي وچادري بود وظاهرا خيلي معتقد .رفيم صحبت كرديم همديگه رو پسنديديم .مادرش كه مذهبي و استاد دروس ديني بودش گفت بريد چند جلسه با هم حر ف بزنيد .اين كارم كرديم باز هم مشكلي نبود ومورد پسند هم بوديم . دوباره مادره گفت بريد مشاوره خب قبول كردم رفتيم كلي هزينه كردم وحالا شده نزديك 2 ماه.مشاوره هم كلي علافون كرداخرشم بدون اعلام نظر مشاورجواب رد دادن .خب بعد ها فهميدم كه مشكل وضعيت مالي متوسط من بود كه البته بخاطر پرداخت مهريه بود . بعد 5 ماه من دوباره تنهايي رفتم خواستگاري.گفتم من حاضرم هر چي مشكله حل كنم هر چي باشه رو بگيدهمه جوره ادرس ميدم برا تحقيقات از هر كي خواستيد تا دلتون مطمئن بشه. خب البته اينسري رك وراست گفتن كه دختر ما خواستگاراي ميليونر داره كه فقط ماشين يكيش 10 بربر پس اندازه تو هستش ومشكل اصلي تو كم پوليته در حاليكه شعارشون همش دينداري وايمان بودش . ولي من بازم با اين تحقير وايسادم گفتم دوجا كار ميكنم و خودمو بالا ميكشم دخترتونو خوشبخت ميكنم. دوباره همون مراحل كه بايد بريد صحبت كنيد اونم چند جلسه . كه البته بعد جلسه اول دوباره جواب رد دادن .
غرض از اوردن اين ماجرا اين بود كه الان حرف اول رو تو ازدواج پول و تيپ ميزنه . شما پولدارباش خوشتيپ باش رو سر ميذارنت حلوا حلوات ميكنن .ازت نميپرسن غيرت داري يانه نميپرسن چشمت پاكه يا نه نميپرسن مرد زندگي هستي يا نه نميپرسن نون حلال مياري سر سغره زن وبچت وهزارتا سوال ديگه فقط احترامت ميذارن. ولي اگه بي پول باشي حالا اخر مردونگي وغيرت باش اخر چشم پاكي باش وقتي ميري خواستگاري مثل نوكرا نگات ميكنن فقط تحقير ميشنوي .هي سر كارت ميذارن هي با احساساتت بازي ميكنن اخرش ميگن خوش گلدي! خواهران وبرداران من مشكلات ايناس .فقط راه چاره مشكلات توكل وتوسله اين دو تاحربه رو از دست نديد. همه زندگي ازدواج نيست اين دنيابا همه سختياش وتلخياش تموم ميشه ميره پس غصه نخوريد .اگه چند ساله تنهاييم امام زمان 1400 ساله تنهاست اونم با دل پر از غصه . ميشه تحمل كرد تنهايي رو . فردا كه مهدي بياد دردارو درمون ميكنه آسمون شهرمونو ستاره بارون ميكنه .يا علي

نمیدونم چرا آدمهایی که ازشون بدم میاد میان سراغم ویا هرکی میاد خواستگاری دنبال چادره من دوست داشتم همسرمو خودم انتخاب کنم ولی همه دنبال قیافه اند وهر کی آرایشش بهتره رو انتخاب میکنن من واقعا به یک همدم مثل خودم نیاز دارم من آدم ساده ای هستم نمیتونم برای کسی نقش بازی کنم ولی دخترایی که اهل کلک هستن موفق ترن

سلام
دوستان خوبم امیدوارم همه به اون چیزی که به صلاحتونه برسید.من دیگه چیزی نمی نویسم چون شما همه حرفارو زدید.امروز اینجا دیدم که تنها نیستم. خیلی ها مشکل منو دارند.تحقیرشدن به خاطر موضوعی که شاید بخشی از اون اصلا در حیطه کنترل ما نباشه خیلی عذاب آوره.از همه التماس دعا دارم

اقای مدیر سایت،ایا این نظراتو میخونی یا نه ؟شما که دستت به مسئولین میرسه ،شما که با رهبری در ارتباطی مدیونت میکنم اگه درد دل این جوونایی که میان اینجا درد دل می کنند ،کامنت میگذارند،به مسئولین انتقال ندی، به رهبری انتقال ندی ،میشنوی درد دل این جوونارو ،خیلی هاش به خاطر اینه که جوونا کار ندارند ،بیکارند.مسئولینم وقتی گزارش میدند ،ارقام و اماری میدند که فکر کنم مال مدینه ی فاضلست.باز یاد اوری می کنم :ای اقایی که دستت می رسه کاری بکن.اگر نظرمو حذف کند یا سانسور کنید،معلومه تو ایران ازادی بیان نیست و شما هم دارید خلاف فرمایشات رهبری مبنی بر دادن ازادی بیان صحبت میکنید.یا علی

سلام بچه ها.امروز دلم خیلی گرفته بود،مخصوصا که خبر ازدواج یک کسی از دوروبریهامو شنیدم که مثل همیشه با شرایطی که داشت و سرانجام ازدواجی که کرد،قفط مایه تعجب و غبطه خوردن من شد.حسادت نمیکنم،غبطه میخورم.اگه اهلش بودیم که با اینو اون بپریم و اینجا و اونجا بریم،هر روز یه تیپ،هر روز یه مدل،تنهایی شاید خیلی بهتر از متاهلی بود،ولی وقتی دوس نداری خودتو آلوده کنی و میخوای از راه درستش بهش برسی،تنهایی یه کم به آدم فشار میاره!!
البته من خیلی خوشحالم که آرزوی ازدواج رو دارم،چون این معنیش اینه که خدا توانایی انجام این کار رو در من قرار داده.
وقتی دعا میکنید،لطفا برای همه ما بچه های این سایت دعا کنید.ان شالله به حق همین ماه عزیز،هممون به بهترین شکل جوابمون رو بگیریم.

سلام چند مورد از کاربرانو منم موافقم حرفاشونو الان حتی خیلی مذهبیاشم دنبال دخترای خیلی.......جلفن یکیی از دخترای دانشگاه ما با همه ی پسرامون بود با همه لاس بگو بخند رستوران ومیومد هرروز پز یک خواستگارشو میداد اونم خواستگارای خوب که فامیلای مومنشون میفرستادن وخدا این جور ادمارو لعنتشون کنه که نمیدونن دختره بیرونو دانشگاه با چه وضعی میاد وچیکار میکنه فقط تحقیق نکرده از رو خانوادش که ظاهرشون مومنه ولی جلو دختررو نمیگیرن میفرستن خوب چرا باید اینطور باشه؟من خیلی دیدم اینایی که ده تا دوست پسر داشتن خیلی بهتر ازدواج کیکنن نمیدونم چه حکمتیه تو کار خدا؟یک دلیلشو میدونم چون بس که با پسرای مختلف در ارتباط بودن میدونن که چه جوری باید برخورد کنن عشوه وادا بیان ولی دخترای معمولی نه اخه من شنیدم یک جای قران اومده خدا جلوی این ازدواجارو میگیره هر چی گشتم نبود اگه ایشو میدونین بهم بگین لطفا//البته اگه درست بود این همه پسرای بد دختر خوب نمیگرفتن پسرای خوب دخترای دست خورده چرا خدا اینطوری میکنه؟

زمان دانشجویی رفتم خواستگاری خانومی اما کارت پایان خدمت داشتم.شدم سنگ رو یخ،تحقیر شدم،خورد شدم،به خاطر اینکه دانشجو بودم . .از اون به بعد متنفر شدم از ازدواج ،از دخترا.هر وقت به فکر ازدواج می افتم یاد اون تحقیر شدنه می افتم،پاهام میلرزه.تا چند وقت دیگه میرم آلمان برای دکترای مکانیک و هیچ علاقه ای هم دیگه به ازدواج ندارم.دختر خانوما این ترشیدناتون خیلی هاش مال اینه که زمان دانشجویی مثل اب خوردن رد می کنید.دختر خانومایی که دانشجو هستید و خاستگاراتون رد میکنید،بدونید دانشجو های پسری که میخوان ازدواج کنن شاید اول چیزی نداشته باشن ولی خیلی هاشون در اینده مثل من به موفقیت های زیادی میرسند و شما وقتی اونجور خواستگارارو از دست میدید ،هم زندگی پر از موفقیتو در اینده از دست میدید ،هم بعد ها میترشید و دست به دعا میشید.

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
لطفا کد تصویری زیر را وارد نمایید (استفاده از این کد برای جلوگیری از ورود اسپم ها می باشد)
9 + 0 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .