استجابت دعا براي ازدواج دختر

سلام من خيلى دعا ميکنم ولى خدا دعاهاما مستجاب نميکنه يه زمينه گناه هم برام فراهم شده ولى من فقط به خدا پناه بردم ولى چرا خدا صداما نميشنوه هيچ زمينه ازدواج برام پيش نيومده راهنمايى کنيد؟

پرسشگر محترم؛ گرايشات معنوي شما را مي ستاييم و به همين خاطر بايد به خود بباليد و خداوند منان را شاكر باشيد.
ما نيز خوشحاليم كه به چنين افرادي مشورت مي دهيم و مورد اعتماد بندگان پاك خداوند هستيم.
اهميت دادن شما به دعا و مناجات با خداوند با وجود اين مشكل نشانه صبر و استقامت شما است. توفيق دعا نعمتي است كه به هر كس داده نمي شود.
دوست عزيز!
با براهين قاطع عقلي اثبات شده كه خدا رحمان و رحيم مي باشد و محال است بدخواه بنده ي خويش باشد. او كه قبل از خلقت انسان، غذاي او را در سينه ي مادرش قرار مي دهد و مهر او را در دل والدينش مي كارد تا مراقب و مواظب او باشند، چگونه ممكن است بدخواه انسان باشد؟!
آن خدايي كه بهترين بندگان خويش را براي راهنمايي بشر فرستاد و فرشتگان را واداشت كه بر مقام والاي انسان سجده كنند چگونه ممكن است راضي شود كه بنده اش بي جهت سختي بكشد؟!
پس بي شكّ و ترديد، بلاها و سختي هايي كه انسان به آنها دچار مي شود در صورتي كه نتيجه ي عمل زشت خود شخص نباشد، براي به كمال رساندن انسان و از سر رحمت اوست. لذا او تنها كمال بنده ي خود را مي خواهد و كاري را با او انجام مي دهد كه به نفع خود اوست. اگر ثروت و رفاه و سلامتي و ازدواج به نفع كمال حقيقي شخصي باشد، به او ثروت و رفاه و سلامتي مي دهد و شرايط ازدواج او را فراهم مي كند و اگر فقر و بيماري و مشقّت و مجرد بودن به نفع كمال حقيقي شخصي باشد، فقر و بيماري و مشقّت و تجرد را نصيب وي مي كند.
همانگونه كه اگر مادر مهربان غذاي لذيذ را به نفع كودك خود بداند، او را غذاي لذيذ مي دهد و آنگاه كه داروي تلخ را براي او مفيد تشخيص مي دهد، داروي تلخ را در كام كودك دلبند خويش مي ريزد. آنگاه كه پدر مي بيند فرزندش با تشويق خوب درس مي خواند، او را تشويق مي كند و آنگاه كه تشخيص دهد فرزندش با تنبيه دنبال تحصيل مي رود، او را تنبيه مي نمايد؛ و اين هر دو از سر مهرباني و عطوفت و خير خواهي است.
امام صادق (عليه السلام) فرمودند: «إِنَّ لِلَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ عِبَاداً فِي الْأَرْضِ مِنْ خَالِصِ عِبَادِهِ مَا يُنْزِلُ مِنَ السَّمَاءِ تُحْفَةً إِلَى الْأَرْضِ إِلَّا صَرَفَهَا عَنْهُمْ إِلَى غَيْرِهِمْ وَ لَا بَلِيَّةً إِلَّا صَرَفَهَا إِلَيْهِمْ، براي خداي عزّ و جلّ بندگاني در زمين هست از بندگان خالص كه خدا تحفه اي از آسمان نمي فرستد مگر اينكه آن تحفه را از آن بندگان بر مي گرداند به سوي ديگران؛ و بلايي نازل نمي شود مگر اينكه آن را متوجّه اينان مي كند.» (الكافي، ج2، ص253 )
لذا شيفتگان محبّت پروردگار به عمق حوادث نظر كرده، از پشت زلف سياه و آشفته ي بلايا، صورت زيباي يار را ديده مي گويند: «اگر با من نبودش هيچ ميلي، چرا ظرف مرا بشكست ليلي؟»
و جناب حافظ شيرين بيان چه خوش سروده است كه:
به تيغم گر كُشد دستش نگيرم - به تيرم گر زند منّت پذيرم
كمان ابروي ما گو بزن تير - كه پيش دست و بازويت بميرم».

*توجه به نكات زير لازم و ضروري است:
- انسان به هنگام دعا كردن، با قلب و زبان، فقط بايد خدا را بخواند و از خدا طلب برآورده شدن حاجت را داشته باشد. گاه انسان در دعا با زبان، خدا را مي خواند، ولي در قلب چشم اميد به خلق خدا دارد. اين خود مانعي است بر سر راه استجابت دعا.
- در هنگام دعا بايد «مضطر» بود. مضطر همچون كسي است كه در دريا خود را در حال غرق شدن مي بيند و براي خود پناهي جز خدا نمي يابد؛ در اين صورت چگونه خدا را مي خواند؟
- ما بايد به هنگام دعا يقين داشته باشيم كه حق‏تعالى قادر است- اگر اين دعا و خواسته به مصلحت ما باشد و منافات با حكمت الهى و نظام آفرينش و ربوبيت نداشته باشد- حاجت ما را برآورده مى‏نمايد و اگر مصلحت نباشد به بهترين شكلى آنچه كه خير و صلاح ما را در آن مى‏بيند عنايت مى‏فرمايد و تشخيص اينكه دعاي ما به چه علتي در حال حاضر اجابت نشده است، به عهده ي ما نيست. بلكه آن چيزى كه بر عهده ما و كار و وظيفه ما است دعا نمودن و ميل و نيت و قصد و يقين به اجابت آن است؛ مصلحت‏سنجى و محاسبه خير و شر آن بر عهده رب‏العالمين است. مهم اين است كه بدانيم دعا خود عبادت مستقلى است و تنها براى خواستن و برآوردن حوائج نيست. دعا گفت‏وگو با خدا و خواندن حق‏تعالى است كه ممكن است در ضمن آن سؤال و تقاضا و درخواست نيز باشد و يا نباشد.
- ممكن است خداوند براي امتحان بنده، حاجت او را ندهد، يا به تاخير اندازد. اگر در دل، باور كنيم كه همه نقصها از ما است، مشكل حل مي شود. حضرت يونس نبي (عليه السلام) گفت: «اني كنت من الظالمين» سپس دعايش مستجاب شد؛ «فاستجبنا له و نجيناه من الغم و كذلك ننجي المومنين»
- اگر به فرض، صلاح ما در برآورده شدن حاجتمان نباشد، خداوند جبران مي كند. در روايت آمده كه اگر اجابت دعا به صلاح بنده نباشد، گناهي از او برداشته مي شود و يا اگر گناهي نداشته باشد، درجه اي بر درجات او افزوده مي شود. براستي آيا اين، خود اجابت دعا نيست!
پرسشگر گرامي!
داشتن دغدغه ي ازدواج در سنين جواني، كه براي دختران به وجود مي¬آيد، امري طبيعي است و ما نيز شرايط شما را درك مي كنيم؛ اما تأخير افتادن در امر ازدواج، مسأله¬اي است كه در آن عوامل متعددي دخيل هستند كه يكي از مهمترين آن عوامل براي دختران، نبود و يا كمبود خواستگار است.
بعضي از عوامل اين مسأله، از حيطه اختيارات انسان خارجند و برخي ديگر، مربوط به خود فرد و خانواده او مي شود كه طبيعتاً در اين موارد فرد مي¬تواند با تغيير دادن آنها موانع را برطرف نمايد. ما برخي از اين عوامل را كه از اهميت بيشتري برخوردار هستند مطرح مي كنيم.
1-گاهي اوقات موانعي بر سر راه آمدن خواستگاران وجود دارد كه يكي از اين موانع در برخي از موارد خانواده¬ دختر هستند. يعني اگر خانواده دختر به يك ويژگي يا صفت ناپسند اجتماعي، ظاهري، اخلاقي و يا مذهبي در بين فاميل، آشنايان و همسايه¬ها شناخته شوند، در اين صورت طبيعي است كه ديگران تمايلي به ارتباط برقرار كردن با چنين خانواده¬اي نداشته باشند. اين امر نيز بايد مورد توجه خانواده‏ها قرار گرفته و در صورت لزوم تغييرات لازم را در نحوه برخورد و صفات اخلاقى و آداب اجتماعى خود ايجاد نمايند تا زمينه ازدواج دختران آنها فراهم گردد.
2- يكي ديگر از موانع آمدن خواستگاران وجود ويژگي هاي ظاهري، جسماني و اخلاقي ناپسند در خود دختر مي¬باشد. يك ويژگي اخلاقي زشت مثل حسود بودن، مغرور بودن، تندخويي يا ... سبب پا پس كشيدن خواستگاران و سطحي شدن روابط فرد با ديگران خواهد شد. رعايت نكردن آداب اجتماعي در گفتار و رفتار سبب بد جلوه كردن انسان در نظر ديگران مي شود.
همچنين وضعيت ظاهري هر فرد نشانه و ملاكي است براي تشخيص دادن آنچه كه در ذهن و قلب او مي گذرد، بنابراين اگر خانمي با ظاهري شلخته، نامنظم و نامرتب در اجتماعات حاضر شود و يا اينكه شئونات ديني و عرفي را در پوشيدن لباس، آراستگي و آرايش رعايت نكند حتماً برداشت¬هاي نادرستي از او در فكر ديگران شكل خواهد گرفت كه اين مسأله خود مانع بزرگي بر سر راه ازدواج خواهد بود.
3- گاهي اوقات هم موانعي در اين مسأله دخالت دارند كه ما انسانها از درك و برطرف كردن آنها عاجز هستيم. مثل اينكه گاهي اوقات مصلحت انسان در كاري كه آن را مي خواهد و بر آن اصرار دارد نيست، اما او متوجه نيست.
قرآن كريم در اين زمينه كه انسان نمي تواند هميشه صلاح خود را درست تشخيص دهد و گاهي اوقات چيزي را مي خواهد كه به خير و صلاح او نيست و گاهي اوقات چيزي را كه خوب است نمي خواهد، مي فرمايد: «چه بسا شما چيزي را دوست نداريد ولي خير شما در آن است و چه بسا شما چيزي را دوست داريد ولي آن چيز براي شما شر است؛ عسي ان تكرهوا شيئا و هو خير لكم و عسي ان تحبوا شيئا و هو شر لكم» (سوره بقره آيه 216).
در هر حال انسان نسبت به آينده خود ناآگاه است و در اين گونه موارد تنها و بهترين راه، توكل بر خداوند و متوسل شدن به امامان معصوم عليهم السلام و دعا كردن است. چه موانع متعدد و بزرگي كه با دعا كردن و توسل از پيش روي انسان برداشته مي¬شود تا مسير زندگي صاف و هموار ¬گردد.
4- محل زندگي نامناسب نظير محله بدنام و يا جرم¬خيز نيز يكي ديگر از عواملي است كه باعث كم شدن شانس ازدواج يك دختر مي¬تواند قلمداد گردد. شايسته است در چنين مواردي جهت تغيير در سرنوشت دختر هم كه شده خانواده وي دست به هجرت زده و محل زندگي خود را تغيير دهند.
5- ضعف در روابط اجتماعي نظير انزواجويي دختر نيز يكي از اين عوامل هستند. در چنين مواردي پيشنهاد مي¬گردد چنين دختراني با حفظ عفت و رعايت ضوابط اخلاقي و شرعي در مجامع و محافل زنانه نظير روضه¬هاي خانگي، مراسم¬ هيأت¬هاي مذهبي و ... حضور يابند تا زمينه آشنايي مادران نيازمند عروس و يا واسطه¬ها با چنين دختري مهيا گردد.
6- گاهي نيز دختر در محلي زندگي مي¬كند كه همتايي براي ازدواج با وي نيست؛ مثلاً دختر مورد نظر داراي تحصيلات عاليه در حد دكتراست و يا اينكه وضع مالي پدرش بسيار بالاست و... در چنين مواردي يكي از راهكارها، هجرت و نقل مكان كل خانواده به محله و يا شهر بزرگتر و يا ميهمان شدن خود دختر(در صورت نبودن مانع و با رعايت ضوابط اخلاقي و شرعي) در منزل يكي از محارم در شهري بزرگتر است.

چند راهكارعملي براي حل مشكل:
1. درمجالس زنانه با ظاهري آراسته وزيبا حاضرشويد.
2. روابط اجتماعي خود را افزايش دهيد و سعي كنيد دراينگونه روابط با ديگران با گرمي و مهرباني برخورد كنيد.
3. درگفت و گوهاي خود به صورت غيرمستقيم علاقه و ميل خود را براي ازدواج با فرد مومن و متدين ابراز داريد (حتما به صورت غير مستقيم باشد).
4. مهارتهاي زندگي خود را افزايش دهيد. براي اين كار مي توانيد در كلاسهاي خياطي گلدوزي و... شركت كنيد.
5. چنانچه در رفتار و كردار خود نقاط منفي مشاهده مي كنيد سعي كنيد اين نكات را برطرف كنيد.
6. بادقت به بررسي موانع ازدواج خود بپردازيد و از اين موانع ليستي تهيه كنيد؛ سپس با تمام وجود سعي در بر طرف كردن اين موانع داشته باشيد. چنانچه بر طرف كردن اين موانع را از توان خود خارج مي دانيد از افراد آگاه و دلسوز كمك بگيريد.
7. از والدين خود بخواهيد براي بر طرف شدن مشكل شما دعا كنند.

بيان راهكارهاي معنوي حل مشكل:
1. متوسل شدن به امامان معصوم (عليهم السلام) به ويژه حضرت جوادالائمه (عليه السلام). چه موانع متعدد و بزرگي كه با دعا كردن و توسل از پيش روي انسان برداشته مي شود و مسير زندگي انسان صاف و هموار مي گردد. نقل است كه حضرت آيه الله العظمي بهجت (رحمةالله عليه) دراين گونه موارد نماز جعفر طيار (كه در مفاتيح الجنان آمده است) را سفارش مي كردند.
2. از اميرالمؤمنين نقل شده كه هر كس قصد ازدواج داشته باشد دو ركعت نماز گذارد؛ در هر ركعت پس از حمد سوره ياسين بخواند و پس از اتمام نماز حمد و ثناى پروردگار گذارد.
3. دو دعا را نيز زياد بخوانيد در قنوت نماز، بعد از هر نماز، در سجده يا هر وقت ديگر:
الف. «اللهم اغنني بحلالك عن حرامك و بطاعتك عن معصيتك؛ خدايا مرا بي نياز كن با حلالت از حرامت و با فرمانبرداريت از نافرمانيت». برخي از بزرگان توصيه كرده اند اين دعا 114 مرتبه در يك مكان مقدس مانند مسجد يا زيارتگاه خوانده شود.
ب. «ربِّ انّي لِما أنزلتَ اليّ مِن خيرٍ فقيرٌ؛ خدايا! بي ترديد من به خيري كه تو بر من فرو مي فرستي نيازمند و محتاجم».(قصص، آيه 24) قرآن مجيد مي فرمايد كه وقتي موسي گرسنه و تنها و بي سرپناه اين دعا را خواند به لطف خداي عالي حضرت شعيب دختر خود را به سوي او فرستاد و او را به دامادي برگزيد.
4. برخي به حسب تجربه خواندن و مداومت بر تلاوت آيه 21 سوره روم را براي اين منظور كارساز و مفيد مي دانند و آن آيه چنين است: وَ مِنْ آياتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُمْ مِنْ أَنْفُسِكُمْ أَزْواجاً لِتَسْكُنُوا إِلَيْها وَ جَعَلَ بَيْنَكُمْ مَوَدَّةً وَ رَحْمَةً إِنَّ فِي ذلِكَ لَآياتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ (21) و از نشانه‏هاى خداوند اين است كه همسرانى از جنس خود شما براى شما آفريد، تا در كنار آنها آرامش يابيد، و در ميانتان مودت و رحمت قرار داد، در اين نشانه‏هايى است براى گروهى كه تفكر مى‏كنند.
5. دعاي «معراج» و «نادعلي» براي گشايش همه گرفتاري ها مفيد است.
6. امام صادق (عليه السلام) به ابوبصير مي فرمايند: هرگاه خواستي ازدواج كني ابتدا دو ركعت نماز بجا بياور سپس حمد و سپاس خداوند نما و بعد بگو «اللهم أني اُريد أن أتزوّج، اللهم فاقدر لي مِن النساء اعفهن فرجا، و احفظهن لي في نفسها و في مالي، و اوسعهن رزقا و اعظمهن بركه، و اقدر لي منها ولدا طيبا تجعله خلفا صالحا في حياتي و بعد موتي»؛ خداوندا! من مي خواهم ازدواج كنم، خداوندا! براي من پاكدامن ترين زنان را مقرر فرما و كسي كه خويشتن دار از همه نسبت به خود و نگهداري كننده ترين فرد در مالم باشد، كه به واسطه آن نفسم (حالم) و مالم محفوظ بماند، كسي كه فراخ ترين روزي و بيشترين بركت را در زندگي داشته باشد، و از وي براي من فرزندي طيب در نظر بگير كه جانشيني شايسته در حيات و ممات من باشد.
7. دعاى زير در اواخر جلد 103 بحارالانوار كتاب النكاح باب «الدعاء عند التزويج» از اميرالمومنين (عليه السلام) نقل گرديده است. اين حديث ضمن آنكه درخواست از خداست خود بيانگر عالى ترين معيارها در گزينش همسر نيز هست: هر كه قصد ازدواج داشته باشد دو ركعت نماز گذارد در هر ركعت پس از حمد سوره ياسين بخواند پس از اتمام نماز حمد و ثناى پروردگار گذارد و اين دعا را بخواند: «اللهم ارزقنى زوجه صالحه ولودا ودودا غيورا قنوعا ان احسنت شكرت و ان اسئت غفرت و ان ذكرت الله تعالى اعانت و ان نسيت ذكرت و ان خرجت من عندها حفظت و ان دخلت عليها سرت و ان امرتها اطاعتنى و ان اقسمت عليها ابرت قسمى و ان غضبت عليها ارضتنى يا ذالجلال والاكرام هب لى ذلك فانما اسالك ولا اجد الا ما قسمت لى»
مطمئن باشيد اگر به خداوند متعال توكل كنيد و تمام امور زندگى خود را به او واگذار كنيد، خداوند به بهترين وجه و شكل به آن رسيدگى خواهد كرد زيرا او خير و صلاح بندگانش را بهتر از آنها مى‏داند.

راه هاي كنترل شهوت:
«پناه بر خدا»
از خداى بخواهيم كه از زمين خوردن‏ها نگه‏ مان دارد، زيرا« لَوْلا فَضْلُ اللَّهِ عَلَيْكُمْ وَ رَحْمَتُهُ ما زَكى‏ مِنْكُمْ؛ اگر فضل و رحمت الهى بر شما نبود، هرگز احدى از شما پاك نمى‏شد».1
بنده‏ى شهوت ندارد خود خلاص * جز به فضل ايزد و انعام خاص‏
از او عاجزانه بخواهيم ما را بر خاك نگذارد و از افلاك بگذراند؛ مبادا كه گرفتار ذلّت و زمين‏گير شهوت و پاى‏بند بت‏ها شويم. مبادا كه دير شود و از دست‏هاى خدا جدا شويم و در زير پاى شيطان بمانيم، در آن صورت حقير و خوار خواهيم شد، چرا كه «لا تَتَّبِعُوا خُطُواتِ الشَّيْطانِ وَ مَنْ يَتَّبِعْ خُطُواتِ الشَّيْطانِ فَإِنَّهُ يَأْمُرُ بِالْفَحْشاءِ وَ الْمُنْكَرِ؛ از گامهاى شيطان پيروى نكنيد! هر كس پيرو شيطان شود (گمراهش مى‏سازد، زيرا) او به فحشا و منكر فرمان مى‏دهد!».2
حضرت يوسف- عليه اسلام- كه پيامبر خدا بود، در مقابله بر نفس و جاذبه هاي آن به خدا پناه برد «وَ ما أُبَرِّئُ نَفْسي‏ إِنَّ النَّفْسَ لَأَمَّارَةٌ بِالسُّوءِ إِلاَّ ما رَحِمَ رَبِّي؛ من هرگز خودم را تبرئه نمى‏كنم، كه نفس (سركش) بسيار به بديها امر مى‏كند مگر آنچه را پروردگارم رحم كن».3
اگر حال پيامبري چنين است، حال و روز ما مشخص است، كه همواره بايد از خدا استمداد نمود و به ريسمان او چنگ بزنيم تا بتوانيم از ظلمت نجات پيدا كرده و به نور راه يابيم «يُؤْمِنْ بِاللَّهِ فقد استَمْسَكَ بِالْعُرْوَةِ الْوُثْقى‏ لاَ انْفِصامَ لَها وَ اللَّهُ سَميعٌ عَليمٌ؛ به خدا ايمان آورد، به دستگيره محكمى چنگ زده است، كه گسستن براى آن نيست و خداوند، شنوا و داناست».4
عروة الوثقى است اين ترك هوا * بر كشد اين شاخ جان را بر سما
تا برد شاخ سخا اى خوب كيش * مر ترا بالا كشان تا اصل خويش‏
آري كسي كه دست نياز خود را به سوي خدا دراز كند، او صداي بنده ي خود را مي شنود. در اين صورت مگر او بنده اش را در طوفان شهوات رها مي كند!!

«خويشتن داري»
راه نزديك كنترل غريزه ي جنسي ازدواج است. اما براي كساني كه امكانات ازدواج ندارند و يا ازدواج نموده اند، براي هدايت و كنترل خود بايد خويشتن داري كنند «وَ لْيَسْتَعْفِفِ الَّذينَ لا يَجِدُونَ نِكاحاً حَتَّى يُغْنِيَهُمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ؛ و كسانى كه امكانى براى ازدواج نمى‏يابند، بايد پاكدامنى پيشه كنند تا خداوند از فضل خود آنان را بى‏نياز گرداند».5
اگر خويشتن داري و پاكدامني نباشد، حتي افرادي كه ازدواج نموده اند در ورطه ي آلودگي قرار دارند. اين مطلب را بايد خاطر نشان كنيم كه تحمل و خويشتن داري براي رفع نيازها در تمام مراحل زندگي لازم است. در جواني به يك صورت و در سنين مختلف به صورت ديگر.
فرض كنيد، شخصي ياد گرفته كه نيازهاي خود را سريع و به هر صورتي بر طرف كند، اكنون كه داراي فرزند شده است، بچه ها از او طلب ماشين گران قيمت مي كنند، به نظر شما اگر اين مرد كارمند يك بانك باشد چه مقدار احتمال مي دهيد كه براي رفع نياز خود و بچه هايش براي تهيه ي اتومبيل رشوه و يا كارهاي از اين قبيل انجام دهد؟
آري بايد بياموزيم براي رفع نيازهاي خود ظرفيت، خويشتن داري و صبر خود را افزايش دهيم. كساني كه خويشتن داري را در زندگي سرلوحه ي خويش قرار دهند خداوند راه حل هايي را در پيش پاي آنها قرار خواهد داد «وَ مَنْ يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجا؛ و هر كس تقواى الهى پيشه كند، خداوند راه نجاتى براى او فراهم مى‏كند».6

«ياد خدا»
نام و ياد خدا سبب مي گردد، فضاي فكر و ذهن داراي رنگ الهي شود. در اين صورت از كارهاي پست و كوچك انسان دور مي شود، زيرا نام و ياد كسي را در دل و جان دارد كه بزرگ است و وقتي دل انسان ياد بزرگي را بجا مي آورد نمي شود به كار كوچك مشغول شود «إِنَّ الصَّلاةَ تَنْهى‏ عَنِ الْفَحْشاءِ وَ الْمُنْكَرِ وَ لَذِكْرُ اللَّهِ أَكْبَرُ؛ نماز را برپا دار، كه نماز (انسان را) از زشتيها و گناه بازمى‏دارد، و ياد خدا بزرگتر است»7
هر مقدار نماز خود را زيباتر بجا بياوريد شما را از كارهاي زشت بيشتر دور مي كند. امتحان كنيد داروي بي بديلي ست.
ذكر حق پاك است چون پاكى رسيد * رخت بر بندد برون آيد پليد

«راهبردهاي عملي»:
1. افكار جنسي را كه به ذهنتان خطور مي‌كند بلافاصله با ذكر خدا و ياد آسيب‌هاي معنوي گناه از ذهن خود دور سازيد.
2. اوقات فراغت خود را با مطالعه، ورزش، تفريح، ‌زيارت، عبادت و ساير فعاليت‌هاي مثبت پر كنيد.
3. از نگاه كردن به مواضع جنسي و برجستگي‌هاي بدن ديگران پرهيز نماييد.
4. ايمان مذهبي خود را تقويت كنيد و توسل و دعا داشته باشيد.
5. از مشاهده اعمال، رفتار و گفتار زوج هاي جوان خودداري كنيد.
6. از معاشرت و سخن گفتن و نگاه كردن به جنس مخالف، حتي كودكان جذاب و خوش سيما خودداري ورزيد.
7. خوردن غذاهاي محرك و داراي كالري زياد، مانند خرما، پياز، فلفل و غيره را به حداقل برسانيد.

دوست گرامي، علاقه و تصميم شما براي دوري از گناه و نيفتادن در دام شهوات نشانه ايمان و آگاهي شماست؛ در واقع شما شرايط لازم براي پاكي و طهارت و بنده خو ب خدا بودن را دارا هستيد كه همان آگاهي و ايمان است. به همين دليل ادامۀ اين راه براي شما كار سختي نخواهد بود. برايتان آرزوي موفقيتهاي بيشتري داريم.
سالم و سعادتمند باشيد.

*منبع جهت مطالعه ي بيشتر؛
عوامل كنترل غرائز در زندگي انسان، حسين مظاهري، انتشارات مؤسسه نشر و تحقيقات ذكر.
-----------------------------
1 .نور/21.
2 .نور/21.
3 . يوسف/53.
4 . بقره/256.
5 . نور/33.
6 .طلاق/2.
7 . عنكبوت/45

دیدگاه ها

به زیبایی اهمیت نده.اگه خیلی هم زیبا باشه برات عادی میشه سعی کن به ایمان طرف نگا کنی.

با سلام به همه عزیزانی که اینجا کامنت میذارن
دوستان من از خودم تعریف نمیکنم اما اطرافیانم میگن که به عنوان یه دختر میتونم کامل باشم البته ایرادهایی هم دارم اما در کل نظرشون مثبته روی من.از ۱۴ سالگی خواستگار دارم ولی بهترین خواستگارهام تو سن ۱۶ سالگی من بود تا ۱۸ سالگی که من بچه بودم و خام به درد زندگی نمیخوردم. بعد از اون کم کم خواستگار هام کم شدن و نسبت به قبلی ها از شرایط اونا برخوردار نبودن.لازم به ذکر من ۲۳ سالمه و یکی از مهم ترین معیارهام چهره ی طرف مقابلم هست ولی پول هیچ ارزشی برام نداره و در کل خیلی قانع هستم.خودم شاغلم و مشکلی با کمک خرج زندگیبودن ندارم ولی الان هم تک و توک تو خخواستگارهایی ک میان من انتخاب میکنم تا وقتی تو خونمون هستن راضین قول قرار بعدا رو هم میذارن اما یک هو میریرن بیخبر و پشتشونو نگاه نمیکنن...بخدا موندم تو حکمت خدا.تو خونواده ی ما دختر رو ۱۶ سالگی شوهر میدن من واقعا تو فشارم هم از نظر شرایط خونوادگی هم گاهی اوقات از نظر جنسی...بلخره انسانیم و‌جوون...به دعا و جادو اعتقاد ندارم اما همه میگن طلسم کردن بختمو بستن...تورو خدا به همین شب تولد امام جواد (ع) دعام کنید خیلی دل شکسته و تنهام

سلام من همیشه دعا میکنم هرگز در زندگیم خطایی نکردم با همه خوبو مهربانم مردم برام احترام و ارزش دارند و...امکان گناه بسیار برام بوده بخاطر خدا نکردم و همیشه رعایت کردم و خوب زندگی کردم و بدیها را به سمت خودم راه ندادم...و خدا بهترین رفیقمه اما خواسته هایی دارم که بهشون نمیرسم یکی از دعاهامو شاید الان حدود13 ساله که مدام دعا میکنم یعنی از12 سالگیم اما نمیرسم هزاران دعا با خلوص نیت خوندم همه ی کارایی را که توصیه کردید کردم من اگر به خواسته هام نرسم حتما میمیرم...دیگه طاقتی برام نمونده... و خواسته های دیگری که با نداشتنشون خوشیهام نابود شده....کمکم کنید....یحرفی بزنیدو بگیدچرا؟؟؟؟؟

Member since:
6 مرداد 1393
Last activity:
2 روز 9 ساعت

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://akhlagh.porsemani.ir/node/326
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

سلام دوستای گلم حرفای لیدا اشکمو دراورد انشالله بحق خانم فاطمه ی الزهرا همتون حاجت رواشید صدقه سر همه بعدم من اللهم صل علی محمد وال محمد

سلام من ۲۲سالمه و تا حالا هر خواستگاری که داشتم به در بسته خورده و یه جوری بهم خورده پدرم پزشکه و مادرم دبیر من ۲ سال عاشق پسر همسایه شده بودم ولی جز خودم و خدا هیچکس نمیدونست بعد ۲ سال که همین شهریور امثال میشد مادر اون پسر من و برای پسرش خواستگاری کرد از خوشحالی تو پوست خودم نمیگنجیدم چون واقعا ارزوی قلبی من رسیدن به اون بود!به دلیل شرایط درسی اون اقا یکم گذشت از حرف مادرش تا محرم شد و مادرش دوباره برای خواستگاری جلو اومد قراربودبعد۱۰روز اول محرم من و اون اقا با هم حرف بزنیم فردای عاشورا اون اقا بهم زنگ زد و گفت که روز عتشورا یه خانم اومده خونشون و راجع به من حرف های خیلی بدی زده و کلی به من تهمت زده همین باعث شد که مادرش از من بدش بیاد و دیگه جلو نیاد الان ۶ماه میگذره اون پسر هم عاشق منه ما هم و خیلی دوست داریم ولی اون از خدا بی خبر من و بدجور از چشم مادرش انداخت شب و روزم گریه شده حتی قران و ختم کردم کلی نماز حاجت خوندم هیچ کدوم اثر نداشته حتی نمیدونم خدا صدام و میشنوه یا نه حتی اون زن که تو روز عاشورا به من تهمت زده و ازدواجم و بهم زدو نمیشناسم من چیکار کنم؟ دارم دیوونه میشم

Member since:
6 مرداد 1393
Last activity:
2 روز 9 ساعت

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://akhlagh.porsemani.ir/node/326
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

سلام به همه دوستان همتون از ازدواج نکردن ونالیدن گفتید وسن وسالتونم زیاد نیس پس ما خانمایی که چهلم ردکردیم چی بگیم من خودم چهل ویک سالمه مومن محجبه تمام خواستم انشاألله بر پایه خواست خداس خوشبرورو دوتا خونه ماشین تحصیل کرده شاغل اما تا حالا ازدواج نکردم همیشه هم از خدا خواستم انطوری که بابندش حال میکنه رفتار کنه اما پنج ماه پیش (خواهرم یه سرکوفتی زدودلم شکست) بعداز یه نماز دو رکعتی وحدیث کسا خوندن دقیقا اول صفر نود وچهاراز خدا همسری سیرت وصورت اهل بیتی مسالت داشتم شب ساعت یازده ونیم خواهر زادم زنگ زد که خاله مادرخانومم یه پسری رو معرفی کرده سی وهشت ساله ولی ورشکسته اس وپاس واینکه مومنه واهلبیتی منم که اینو از جانب خدا میدونستم سریع گفتم باشه این آقا صحبت کرد باهامو گفت تو هدیه امام حسینی به من واینقدر گفت وگفت تا رضایت دادم بیاد خواستگاری از شهری با فاصله هزار وسیصد کیلومتر فاصله ایشون هیچی نداره حتی دو سه میلیون که خرید عروسیمونو بکنه ومن رضایت دادم به خاطر خدا وگفتم همه چی پای من بلاتشیبیه مگه حضرت خدیجه سلام الله علیه مهریشو خودشون ندادن منم به این جوون کمک میکنم هم اون ازدواج کنه وبه گناه نیوفته وهم من از تنهایی دربیام چه سرتونو درد بیارم که آمد ودیدم وزبان ریخت وعاشق عاشق کرد والبته صیغه محرمیت بینمون خونده شد رفت که بیادهنوزم نیومده برای حرکت واومدن سه میلیون پول دادم بهش همان رفت وهمان برگشتن حالا الان اون سواره ومن پیاده من عاشق وملتمس اون رها وبیخیال من با خدا چند چندم نمیدونم با خدا معامله کردم همیشه گفتم به خاطررضایتته که هرکاری میکنم مدیونم تو بهترینارو برام میخوای اما انتظار اینجوری عاشق کردن وندادن وجور نبودن ودرغگویی از جانب این پسرونداشتم یه روزی تو دلم فقط مهر امام رضا وخانم زهرا واهل بیت علیهم السلام بود اما الان اشک چشمم مثل رود روان برای این جوون میره برام دعا کنید که اگه صلاحمه بشه واگه نه مهرش از دلم بیرون بره وخدا اهلش کنهT_TT_TT_T

از خداوند ارزوی خوشبختی همه جوانان رو دارم سپس خودم

اونایی که متاهلن بیاین بگین از چی حاجت گرفتین؟

سلام من از امام رضا حاجت گرفتم

سلام.دقیقا منم عین شمام.خواستگار دارم ولی جورنمیشه.همینم فوق العاده عذابم میده.

سلام دوستان من خواستگاربرام میاد اماهیچوقت جورنمیشه بااین که مشتاقم نشون میدن خودشونوبهم میگن طلسم شدی انقدردعاخوندم که دیگه حفظ شدم ولی انگارنه انگار خسته شدم ازحرفای فامیل ودوستام واقعن دارم دیوونه میشم

سلام من 21 سالمه و هیچ خواستگاری نداشتم تاحالا نمیدونم چیکار کنم خواهر بزرگتراز خودمم 28 سالشه ک هیچ خواستگاری نداشته نمیدونیم چیکار کنیم.واقعا خسته شدیم بخدا از قیافه هیچی کم مداریم از سنگینی هیچی خانوادمون تحصیل کرده اما نمیدونک چرا هیچکس از ما خوشواسمون دعا کنید.انشاا... بی بی فاطمه زهرا جواب همه جواننای قصد ازدواجدارن رو بده.ش نمیاد بخدا افسرده شدیم.

Member since:
6 مرداد 1393
Last activity:
2 روز 9 ساعت

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. دعاگویتان خواهیم بود اما برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://akhlagh.porsemani.ir/node/326
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

سلام.به نظرم ختم سوره یس خیلی عالیه برای ازدواج.

با سلام
من پسری 25ساله ام مهندسم یک سال سر کار بودم و داشتم اماده ازدواج میشدم که کارم تعطیل شد و الان جایی کار گیر نمیاد دعا کنید انشاالله کارم جور شه و ازدواج کنم

Member since:
6 مرداد 1393
Last activity:
2 روز 9 ساعت

در كنار حرم كريمه اهل بيت حضرت معصومه (س) در شهر مقدس قم، دعاگوي جوانان پاکی چون شما خواهیم بود و متقابلاً به دعاي خيرتان محتاجيم.

سلام دوستان ان شاالله مشکل همتون حل میشه فقط از ته دلتون امیدتون به خود خدا باشه وبه استجابت دعاتون ایمان داشته باشین،10تسبیح صلوات بفرستین هدیه کنین به نرجس خاتون واسه حل مشکلات خوبه،منم دعا کنید التماس دعا

همه ی دردای دنیارو با یه جمله میشه تحمل کرد خدایا میدونم که میبینی

سلام دوستان
شمارو به خدا قسم میدم برای من حقیر دعا کنید. دختری 25 ساله هستم که شرایط خودم و خانواده ام در حد خیلی خوبه ولی ازدواجم اصلا جور نمیشه. معتقدم که زندگی منو فقط یه معجزه درست می کنه. توروخدا سرنمازاتون برام دعا کنید یه مرد بااخلاق و با شخصیت نصیبم بشه.

عامووووو ول کنید شوهر کیلو چند!!ولی انشاالله که خدا حاجت رواتون کنه.

توروخدا برای من دعا کنید شرایز بدی دارم...لیلا

Member since:
6 مرداد 1393
Last activity:
2 روز 9 ساعت

در كنار حرم كريمه اهل بيت حضرت معصومه (س) در شهر مقدس قم، دعاگوي جوانان پاکی چون شما خواهیم بود و متقابلاً به دعاي خيرتان محتاجيم.

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی محمد وآل محمد
دوستان منم 29 سالمه هرروز و هرشب تو فکر اینم ک چرا ازدواج نکردم چرا بختم باز نمیشه دارم دیوونه میشم.کاش خدا جونمو بگیره ولی دیگه این شرایط رو ادامه ندم.اخه من طاقت تنها موندن ندارم.خدا خودش گفته براآرامشمون جفتمون رو آفریده.پس خدا کو؟ازدواج برام آرزو شده.چیکار کنم.تورو خدا دعام کنید.خدایا ب حق امام رضا نذار بیشترازاین خجالت بکشم و عذاب بکشم.ب حق یا ارحم الراحمین...
اللهم صل علی محمد وآل محمد

Member since:
6 مرداد 1393
Last activity:
2 روز 9 ساعت

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. دعاگویتان خواهیم بود اما برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://akhlagh.porsemani.ir/node/326
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

سلام دوستاي گلم. من هم دختري ٣١ساله با خانواده اي تحصيلكرده و خودم مهندس كامپيوتر هستم قيافمم از نظر ديگران خوبه. از ٢٠سالگي هركسي سراغم اومد قصد ازدواج داشت اينو واقعا ميگم كه اون دوران پسراي خوب بيشتر از الان بود باتوجه به فيلمها و ماهواره وحجم زياد مسايلي كه توي شبكه هاي اجتماعي هست همه تغيير كردن. خلاصه بگم براتون كه هركدومش به دليلي بهم ميخورد و هموز هم ميخوره! نميدونم چرا! منم خيلي به خدا ميگم توكه ديدي من. اينهمه صبر كردم. چرا خودتكاري نميكني. همه جور دعاونوسل و زيارت انجام دادم ولي هنوزم اميدم به خداست چرا فكر ميكنين با ٢٢-٣سال سن بايد نا اميد بشين. يه چيز مهم ديگه اينكه سعي كنيد نهايت خيرخواهي براي ديگران رو بخواهيد. من اكثر دوستام خيلي راحت ازدواج كردن و من توي همه ازدواجاشون از ته قلب خوشحال شدم و كمكشون كردن همشون الان بچه دارن. شايدخيلياشونم حجاب خوبي ندارن ولي خدا خودش صلاح ميدونه به هركي چي بده. اگه به كسي زود خوشي ميده بعدا حتما امتحانش ميكنه مطمين باشين. امتحان مارو هم الان ميگيره تا بعدا راحت زندگي كنيم. هيچ وقت كم نياريد. واسه هم خير بخواهيم وبراي هم دها كنيم. دست خدا بالاي همه دستهاست

در این روز اربعین خدا را به خون های پاک شهدای دشت کربلا قسم میدهم که حاجت همه روا شود.

سلام امسال محرم 94 قبل 6 ماه قبل یه خواستگار داشتم قرار بود نامزد کنیم اما دیگه خبری ازش نشد خیلی ناراحت و افسرده شده بودم تو این 6 ماه خیلی نذر و نیاز کرده بودم البته قبلأ هم خیلی نذر کرده بودم حالم خیلی خراب بود یه روز حضرت زهرا قسم دادم به خون امام حسین که اگه تا قبل محرم حاجتما نده امسال تو عزای امام حسین شرکت نمیکنم دقیقا 2 روز قبل یه خواستگار برام اومد خیلی شرایطش خوبه من البته نذر کردم اگه یه بخت خوب نصیبم بشه یه دور قرآن برا امام حسین بخونم فعلا در مرحله خواستگاری هستیم اما حضرت زهرا بهم ثابت کرد اگه بخواد میتونه حاجتما بده تورو خدا برام دعا کنید .

با سلام به همه خواهران خوب سرزمینم خواهران عزیز به نظر من به جای درد دل کردن توی این سایت های اینترتی و مورد تمسخر قرار گرفتن خیلی از پسران عقده ای سرزمینم فقط و فقط با خدا راز ونیاز کنید اقایونی که اینقدر با اعتماد به نفس از خانم ها ایراد میگیرین که بی دلیل خواستگار رد کردین و حالا دست به دعا شدین من منکر دختران اینچنینی نیستم ولی میدونین دخترایی اینجا درد دل کردن که که یا اصلا خواستگار نداشتن بهر دلیلی ویا ادم های نامرد خواستگارشون بوده شما چطور به خودت اجازه میدی به دختری که حالا به هر بهانه ای داره به خودش اعتماد به نفس میده رو ناامید میکنی اگر دخترا بی شوهر موندن برادر من از بی عرضگی پسرای سرزمینمونه که میان خواستگاری با وقاحت تمام تو روی خودت میگن ما اهل نماز وروزه نیستیم اهل دوست دختر بودیم روی هیچی من حساب نکن چون عرضه کار کردن ندارم میخوام تا لنگ ظهر بخوابم تحصیلاتشون که اکثرا پایینه بعد کاشف به عمل می اد اهل مواد مخدر هم هست خشونت هم داره حالا کلاه خودتو قاضی کن دختری که نه میگه برادر من مطمئن باش یه چیز ضایع از اون فرد یا خانوادش دیده روش نشده بهش بگه گفته میخوام درس بخونم به جای روتین وار خواستگار رفتن اونم با اعتماد به نفس اول رو شخصیت کار کنین که به معنای واقعی مرد بشین البته حرفام درمورد همه صدق نمیکنه توی بد زمانه ای گیر افتادیم خدا اخر و عاقبت هممونو ختم به خیر کنه انشالله

سلام دوستان عزیز
تقریباا بیشتر مطالبی و نظراتی ک گذاشتیدو خوندم...باخوندن بعضیا اشک تو چشام جمع شد.ب بعضیام حسودیم شد ک چ لفظ خوب و دلنشینی دارن..انقدر از خدا میگن ک آدم تمام وجودش میشه پر از آرامش
منم ی دختر۲۰سالم..ازدواجو دوس دارم ولی هنو خدا قسمت نکرده
امروز شما وارد دعاهای من شدین...براهمتون از صمیم قلبم ارزوی خوشبختی دارم...امیدوارم همینجور سر اعتقادات نابتون بمونید

سلام.
من 18سالمه.در حدي نيستم كه بخوام واسه ازدواج نظر بدم .آدم بايد صبور باشه خدا كه بنده هاشو فراموش نميكنه. من كه تا حالا هر چي از خدا خواستم بهم داده.خدا رو شكر .فقط امسا پزشكي ميخواستم كه قسمت نشد حتما قسمت نبوده وگر نه من كه تلاشمو كردم.ولي بازم ناراحت نيستم بازم تلاشمو ادامه ميدم.
.
.
.
.
براتون آرزوي موفقيت دارم

من که نامیدم

نا امید نباش عزیزم.
نا امید دشمن خداست.
هروقت به این حس ناامیدی نزدیک شدی یادت باشه که:
تو با خدای خود انداز کار و دل خوش دار

که رحم گر نکند مدعی، خدا بکند

سلام من 19 سالمه.من 4 سال پیش با دیدن دوستام و اینکه چه اتفاقات وحشتناکی دوس پسراشون سرشون دراورد به خدا قول دادم تا اخر عمرم با هیچکی دوس نشم و نذارم ازم سوئ استفاده شه چون همه مشکلاتش ماله دختره تو این جور رابطه ها.خدارو شکر قولم هنوز سرجاشه تو این سالا پیشرفتای خیلی خوبی داشتم مهندسی مکانیک یکی از دانشگاهای خوب رو میخونم.ولی توی این چندسال و مخصوصا این 2 ترمی که دانشگاه بودم خیلللی پیشنهاد داشتم جوری که هرهفته تو دانشگاه من لا اقل یه پیشنهاد داشتم و اکثرا هم ازدواج بوده...اگرچه من چادریم و خیللی مغرور و البته زیبا....
بعضی وقتا دوستام سرزنشم میکنن که چرا پیشنهادای به این خوبی رو رد میکنی.من الان شرایط ازدواجو ندارم هنوز سنم کمه و اگه بخوم یکیشونو انتخاب کنم باید یه مدت باهاش باشم تا بعدا و این خلاف قولم به خداس.میدونم خدا داره امتحانم میکنه ولی دیگه خسته شدم.خیللللی خسته

سلام خانم مهندس یک مهندس نباید هیچ وقت احساس خستگی وبخصوص بدترین چیز یعنی غرور داشته باشد اینو ازمن که یک جوان پسر با تجربه هشتم داشته باش هیچ وقت انسان نباید غرور داشته باشد چون خداوند یک جوری غرورتو میشکند که خودت هم نفهمی که چیطور شد.اگه به نظر من باشد محیط دانشگاه کلا خراب باید ادم خیلی خودش نگه داره چون من جوان پسرم تو دانشگاه دخترها بعضیاشون بهم شماره یا میخاند یک جوری بام دوست بشنددیگه وای به حال شما دخترها که بعضی پسرابیشعور چه جوریند .شما هر چه سنتون بالا تر بره وتو محیط دانشگاه باشید کم کم از ازدواج زده میشد وفقط ذهنتون به درس میره به نظر من شما اگه الان یک فرد خوب و کامل وشناخته شده بخصوص معتاد نباشد حتما تحقیق کنید دارید که شما رو میخادنامزد کنید تا 2و3سال نامزد وعقد باشید بعد ازدواج کنید با یک تیر 2نشان زدید هم یک فرد خوب دارید که باعث نمیشد دیگه باکسی دوست بشید.دوم اینکه تا 3سال دیگه دانشگاه تمام شده بعد عروسی میکند ان شاالله سر کار هم میرید این میشه یک فرد موفق باعاقل.فقط یک چیز به تمام دختر خانم ها من بگم واقعا اول کار که کسی میاد ازدواج تون حول نشید که این مال داره یاقیافه داره یا فلان کسه وغیره...-چون الان بیشتر پسرها معتاد هستند که موادی به اسم شیشه میکشند یعنی حتی پدر ومادر پسره هم نمیفهمند چون نه بو داره نه اولش عوارضی نداره براش و مشکل اعصابی دارند که بعضیاشون تحت کنترل پزشک اند شما میتواند با یک بی تدبیری زندگی خودتون وپدر ومادرتون رو نابود کنیدفقط مواظب باشید.التماس دعا دارم AMIR

سلام آقا امیر

ازاینکه بدین گونه منطقی وعاقلانه دوست عزیزمون راهنمایی کردید و محترمانه با دوستان مشورت کردید قابل تحسین .

بازم سلام من فک کنم اینجا یه چیزی رو ناقص نوشتم من اصلا به خاطر موقعیتم یا قیافم یا هیچ چیز دیگه مغرور نیستم اصلا.
من میدونم عاقبت انسان های مغرور چی میشه.من در واقع از سبک بازیی که بیشتر دخترا واسه پسرا در میارن حالم به هم میخوره.وقتی میبینم یه دختری واسه جلب توجه پسرا چه حقارت هایی رو تحمل میکنه و ارزش انسانی خودشو زیرپا میذاره حالم بهم میخوره.و ترجیح میدم بسیار مغرور خودم رو جلوه بدم که پسرا فکر بیخود نکنن.من در واقع فقط سبک نیستم.ممنون حرفاتون خیلی خوب بود من الان واقعا حوصله ازدواجو ندارم ولی با این شرایط پاک موندم خییلی مشکله بعضی هاشون واقعا خوبن از همه لحاظ ولی من الان نمیتونم حتی نامزد هم بشم.چون اصلا شرایطشو ندارم.تنها دغدغم اینکه پاک بمونم و به قولی که به خدا دادم عمل کنم خدا انشالله که کمکم کنه بتونم همونی باشم که خودش میخواد.
بازم ممنون از حرفاتون

سلام.من خواهری دارم که از من بزرگتر است.وی به خواستگارش علاقه مند شده بود که بنا به دلایلی ازدواج صورت نگرفت خواهرم هر کار میکند به در بسته میخورد در همه ی زمینه ها.او خبر ازدواج خواستگارش را شنید وخودش رو توجیه کرده که چون خواستگار ندارد و خدا هم حاجاتش رو نمیدهد میتواند هر کاری بکند.چندروزی است متوجه شدم که از طریق چت با چند پسر دوست شده و فکر کنم حرف های جنسی هم میزند بهش گفتم متوجه شدم به من گفت حق دخالت ندارم چون از من بزرگتر است.واقعا دارم دیوونه میشم به مادرو پدرم هم نگفتم اگر متوجه بشن مطمئنم مادرم زنده نمیمونه.توروخدا کمکم کنید بگین چی کار کنم تا مثل قبل بشه؟

سلام ببخشید من خلاصه وار یک راه حل بهتون میگم اولا خواهرشما چون بزرگتر است از شما به شما اهمیت نمیده چون به خودش میگه من بزرگتر هستم وادعا غرور میکند وهر ]i شما بهش بگی این راه و نرو اونهم بدتر میکند وچون از خودش وزندگیش نا امید است مجبور است خودشو سرگرم یا باکسی هم درد وصحبت باشد ولی نمیدوند این کار باعث بدتر شدن اوضاع خودش میشه فقط میشه به یک دوست نزدیک فامیلی به خواهرتون که حرفشو بخوانه مثل عمه.خاله درمیان بذارید با خواهرتون صحبت کنه یک وقت فکر نکنه که اگه با خاله بگم عابرمون میرد نه یک وقت اشتباه نکن حتما انجامش بده وبگو چون خواهر شما هنوز میشه ازاین باتلاقی که داره واردش میشه برش گردون فقط با صحبت یک بزرگتر یا یک دوست که مسلط باشد به خواهرتون شما هم یکاری کنید باخواهرتون دوست بشید یعنی جای خالی اون فردی که خواهرتون باهاش هم صحبت شده رو بگیرید خواهر شما از لحاظ روحی خراب است زود کمکش کنید التماس دعا دارم AMIR

سلام دوست عزیز
چه اتفاق وحشتناکی.متاسفانه اگه همین جور پیش بره علاوه بر بی ابرویی خودش و خونوادش ممکنه بلاهای وحشتناکی سرش بیاد شما باهاش صحبت کنید بگین خدا بنده هاشو دوس داره و اگه به اون اقا نرسیده اخر دنیا نیست و شاید خدا فرد خیللی بهتری رو براش در نظر گرفته باشه...شما میتونین سوالتون رو همین جا تو سایت بزنین مشاورینی که توی سایت هستن راهای خیللی خوبی رو ارائه میدن.ایشالله مشکلتون حل شه

باخدا باش و پادشاهی کن &&&&&&&&&&&هرکه مقصود خود از غیر خدا می طلبد / اوگدایست که حاجت زگدا می طلبد / زهر است عطایی خلق هر چند که دواباشد / حاجت زکه می خواهی انجا که خدا باشد&&& واقعا اگه تمام شما جوانان چه دختر وپسر خدا رو به خود احساس کنید کامل یعنی بدونید یه کسی هست بالا سرمان که دارد کارها و اعمال ما رو میبیند وما رو راهنمایی میکند و فقط میخاد ببیند که کدوم بندهاش هست که اون احساس میکنند واقعا وکمکش کند اگه تمام جوانان باخدا باشیم هیچ ترس و واحمه برا ازدواج نداریم -واقعا حق به بعضی جوانان میدم ازدواج کردن خیلی سخت شده و خیلی توقعها بالات رفت اما از من گفتن بود با خدا باشید وپادشاهی کنید التماس دعا امیر

من 26سالمه
خدا را شکر از نظر جسمی و روحی سلامتم
ظاهرمم الحمدلله اکثرن میگن خوبه
کارو شغل مناسیم دارم تحصیلاتمم باز خدا را شکر خوبه!
به شدتم علاقه به ازدواج دارم طوری که دوستام که علاقه ای به ازدواج نداشنت را دوماد کردم اما متاسفانه خودم هنوز نتونستم همسرمو از خانم فاطمه زهرا هدیه بگیرم
تو این مدت در اترفشارایی که روم بود اشتباهایم کردم اما خدا دوسم داره برا همین باز نجاتم داده
از امشب میخوام 40شب نماز بخونم شمام بیاید بخونیمو برا هم دعا کنیم:)
دو رکعت نماز بعد از حمد سوره یاسین
بیاید مراقب خوبیهای هم باشیم
التماس دعا برادرتون علی:)

سلام من یه دخترم۲۳سالمه.ازلحاظ خانوادگی و اجتماعی خوبیم.وضع مالیمون هم بد نیست.بابام حاضره بهترین جهاز روبده.قیافه ی خودمم خوبه.چادریم اماباآرایش میرم بیرون وشیک میگردم.چون دلم نمیخواد جلوی یه مشت دختر بی بندو بار که همین دختراباعث توقعات بیجای پسرا مثل رابطه نامشروع شدن،کم بیارم.نه اینکه بخوام ابروی چادری هار ببرم.نه.من فقط ازبس دیدم هرکی عوضی تر و کثیف تر بوده شوهر پولدارترو خوشگلتر وهمه چی تموم گیرشون اومده خسته شدم.میدونین چرا؟چون پسرای الان فکرمیکنن هرکی چادرسرش میکنه یا از ترس باباشه،یاجزهٔ چادری های خرابه.یافکر میکنن اومله. به من این قضیه اثبات شده.چون دختر خاله‌های من قبلا چادری بودن اما حالا خیلی بدحجاب شدن وتادیروقت بیرون میمونن اما خواستگارای پولدار دار
تواما من توی گرماو سرما توی تاکسی واتوبوس ومترو باهزارتا وسیله چادرم هم سرم هست ولی هیچکی از من خوشش نمیاد.نه ت دانشگاه نه توی محل.حتی فامیلامون هم از حسودی سه من خواستگارنمیفرستن.دی ندارم.من هیچ عیب وایرادی ندارم.کلی دعاخوندم.سه چهاردفعه دوره ی چهل روزسوره ی حشر روخوندم.نمازشب خوندم.به امام ها ومعصومین توسل کردم.اما هیچ خواستگاری واسه من نمیاد.همرکی دیگه جای من که تک دختر وفرزندارشدخونه هستم بود تاالان یه عالمه خواستگار داشت اما من ندارم.وفقط بایدبشینم پز دادن دخترخاله‌هامودرموردخواستگارای جنتلمنشونوبشنومو افسردگی بگیرم.بخدادیگه نمیدونم بایدچیکارکنم.تنهاامیدهمیشه خدابوده و هست وخواهد بود.ازدواج سنت پیغمبره حلاله.حالامن نمیدونم چراواسه رسیدن به حلال خدا و سنت پیغمبر اینهمه باید غصه بخوریم اخرسرهم بااونی که میخوایم نمیتونیم ازدواج کنیم.چون همیشه دختراانتخاب میشن امانمیتونن مثه پسرا،همسرشونوخودشون انتخاب کنن وهروقت هرجا که دوست داشتن برن خواستگاری یکی دیگه.
ای خدااااااااااا،چرا ماروبه حلال خودت نمیرسونییییییییی؟

دختر خوب 23 سال که دیر نیست من 30 سالمه ولی هنوز ازدواج نکردم اما معتقدم بی اذن خدا برگی از درخت نمی افته نوکل کن به خدا.

سلام دختر خانم 23 ساله نوشته ها ودرد دلت رو خواندم یعنی از شما تنها نه از همه ومیخوانم یک جایی نوشته بودی که دخترها انتخاب میشند ودخترها حق ندارن خواستگاری پسرها برند اشتباه میکنی تا حالا من 4 تا دختر خانم خانواده دار یا پدر یا مادر از من برا دخترشون خواستگاری کرده انداشکال ندار وهیچ عیبی نیست شما خواستگاری کنی ازپسرها که شما دوست دارید.قدیمیها حرفهای خوبی زدند به قول اونها سنگ مفت وگنجشک هم مفت .به نظر من که هیچ اشکالی ندارد-التماس دعا AMIR

من 20 سالمه خداروشکر هیچی کم ندارم من دانشجوام همیشه توجه دخترا هم به منه چه برسه به پسرا...ولی واقعا این پسرا هم فقط به قیافه توجه میکن.چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا منی که قیافه بهتری دارم خیلی بیشتر بهم پیشنهاد بده نسبت به دوستم که خیللی با ایمان تر ولی ...
البته من با کسی که منو به خاطر زیباییم بخواد حتی نگاشم نمیکنم ولی همیشه برام جای سواله چرا پسرا اینجورین؟

سلام کلا ذات انسانیت ادم ها این است که به چیزهای خوشکل وزیبا توجه میکنند.به نظر من که خودم یک جوان پسر 23 ساله هستم ادم اگه میخاد با کسی زندگی کند تا جایی که میشه باید طرفش یک خصوصیت خوشکلی داشته باشد اخه ادو اینقدر دردسر میبیند برا ازدواج بعد سزاوار نیست یک زن بدقیافه بگیرد.حالا خوشکل تمام نه خوشکل تمام گل بی عیب فقط خداست.التماس دعا دارم

اقای امیر با نظرتون موافقم ولی به نظر من همه چی خوشگلی نیست که..
زیبا بودن یکی از موارده چیزای مهمتری هم هست مثل اخلاق.انسانیت و...
مثلا کسایی میان به من پیشنهاد میدن که برای بار اولشونه منو میبینن و هیچی در مورد اخلاق و...من نمیدونن چرا اینقد زود تصمیم میگیرن که بهم پیشنهاد بدن.تازه اکثرشونم تحصیل کردن ولی ...!!!!!
به هر حال بهتره یکم جدی تر فکر کنن اینجوری خیلی بهتره.

سلام این حرف شما درست وصحیح است من بعد همه این حرفا گفتم باید دختر باید خوشکل باشد.یعنی اخلاق وحجاب وبا خدا اصل ونسب داشته باشد من 23 سالمه و2 سال به فکر ازدواج افتادم یعنی دنبال دختر با این شرایط ام اما نیست که نیست چون هر کسی با کسی است همه با هم دوست ورفیق اند اگه شماهم دانشجو باشید یا بوده باشید میفهمید چه خبره خدایا تمام جوانان بداخلاق وخوش اخلاق رو وسیلهشون رو بساز برای ازدواج .التماس دعا AMIR

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
لطفا کد تصویری زیر را وارد نمایید (استفاده از این کد برای جلوگیری از ورود اسپم ها می باشد)
1 + 5 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .